Całość kaucji wpłynęła. Michał Kuczmierowski zostanie niebawem zwolniony z aresztu - poinformował w poniedziałek sąd gminy Westminster w Londynie. Były szef Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych wieczorem opuścił areszt.
Po godz. 20 obrońca byłego szefa RARS napisał na X: "uprzejmie informuję, że mój klient, Pan Michał Kuczmierowski jest już na wolności".
Uprzejmie informuję, że mój klient, Pan Michał Kuczmierowski jest już na wolności.
— Adam Gomoła (@antylis) February 10, 2025
Wcześniej brytyjski wymiar sprawiedliwości zdecydował, że Kuczmierowski może opuścić areszt za kaucją, która - według brytyjskiego prawa - jest podzielana na zabezpieczenie, wynoszące 200 tys. funtów i poręczenie majątkowe o wartości 365 tys. funtów. O ile pierwsza cześć została szybko uiszczona, to poręczenie majątkowe zostało zabezpieczone dopiero w poniedziałek.
Były szef Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych (RARS) usłyszał w sierpniu ubiegłego roku zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, niedopełnienia obowiązków i przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.
Na początku września został zatrzymany w Londynie. Następnie Polska zwróciła się o jego ekstradycję. Obecnie brytyjski sąd magistracki prowadzi postępowanie w tej sprawie.