- Należy się spodziewać wystąpienia i obecności samego kandydata, który zaprezentuje pomysły na przyszłą kadencję. Ponadto oczekiwane jest wystąpienie prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego oraz premiera Mateusza Morawieckiego. Oczekiwane jest również przemówienie byłej premier, obecnej europoseł Beaty Szydło - mówi o konwencji PiS z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy senator Jan Maria Jackowski.
Jutro odbędzie się konwencja Prawa i Sprawiedliwości, podczas której zostanie zainaugurowana kampania wyborcza prezydenta Andrzeja Dudy. Podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości w warszawskiej hali Expo Andrzej Duda oficjalnie rozpocznie wyścig o fotel prezydenta.
To będzie oficjalne zainaugurowanie kampanii prezydenckiej naszego kandydata, pana prezydenta Andrzeja Dudy. Należy się spodziewać wystąpienia i obecności samego kandydata, który zaprezentuje pomysły na przyszłą kadencję. Ponadto oczekiwane jest wystąpienie prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego oraz premiera Mateusza Morawieckiego. Oczekiwane jest również przemówienie byłej premier, obecnej europoseł Beaty Szydło.
- mówi Niezalezna.pl senator PiS Jan Maria Jackowski.
Senator podkreślił, że "ma być to konwencja dynamiczna, ma nadać impuls kampanii wyborczej, przede wszystkim zmobilizować naszych sympatyków i zwolenników, członków PiS oraz sojuszniczych partii do włączenia się w kampanię".
Andrzej Duda swój start w wyborach zapowiedział na początku lutego podczas spotkania z mieszkańcami Lubartowa (woj. lubelskie). Podkreślił wówczas, że zależy mu na tym, aby obecny rząd, którego pracę oceniał pozytywnie, mógł nadal realizować swoją misję. Podczas spotkania z mieszkańcami dziękował za wsparcie i prosił o głosy w nadchodzących wyborach.
W czwartek PKW poinformowała o rejestracji czterech komitetów wyborczych, w tym Andrzeja Dudy. Od tego czasu kandydat może prowadzić agitację, a także pozyskiwać i wydatkować środki.
Sobotnia konwencja, która rozpocznie się o godz. 12 ma zainaugurować kampanię wyborczą prezydenta.
W sztabie - według nieoficjalnych informacji - znajdą się: była premier, europosłanka Beata Szydło i były szef MSWiA, europoseł Joachim Brudziński. Ponadto w skład sztabu mają wejść także: wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha, rzecznik prezydenta Błażej Spychalski, szef KPRM Michał Dworczyk, a także szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski, wicerzecznik partii Radosław Fogiel oraz wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker.
Sztab Andrzeja Dudy w najbliższych dniach będzie kontynuował zbiórkę podpisów pod rejestracją jego kandydatury. Do rejestracji kandydata potrzebnych jest 100 tys. podpisów, a czas na rejestrację mija 26 marca.
W wyborach prezydenckich, które odbędą się 10 maja kontrkandydatami Andrzeja Dudy będą: wicemarszałek Sejmu, posłanka KO Małgorzata Kidawa-Błońska, europoseł Robert Biedroń (Wiosna), lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, poseł Konfederacji Krzysztof Bosak oraz kandydat niezależny, dziennikarz Szymon Hołownia.
Jeśli żaden z kandydatów nie uzyska ponad połowy ważnie oddanych głosów, 24 maja odbędzie się druga tura wyborów.