Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Polska

Postępowanie Stolicy Apostolskiej ws. zaniedbań. Biskup rezygnuje

Jak informuje Stolica Apostolska, papież Franciszek przyjął rezygnację bp. Zbigniewa Kiernikowskiego z kierowania diecezją legnicką. Nowym ordynariuszem będzie bp Andrzej Siemieniewski, dotychczasowy biskup pomocniczy Archidiecezji Wrocławskiej.

Autor:

Zbigniew Kiernikowski złożył rezygnację z pełnionej godności. Diecezją legnicka kierował od 2014 r.

Jak podała dzisiaj Archidiecezja Lubelska, bp Kiernikowski decyzję o rezygnacji podjął po zakończeniu postępowania Stolicy Apostolskiej, które dotyczyło sygnalizowanych zaniedbań "w sprawie o nadużycia seksualne wobec osoby małoletniej ze strony kapłana diecezji siedleckiej, którą bp Kiernikowski kierował w latach 2002 -2014.

Nowy ordynariuszem w Legnicy będzie bp Andrzej Siemieniewski, który od 2006 r. pełnił godność biskupa pomocniczego wrocławskiego. Bp Siemieniewski jest profesorem nauk teologicznych, w latach 1991-1998 pełniącym funkcję ojca duchowego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu. W latach 1998-2001 był prorektorem wrocławskiego Papierskiego Wydziału Teologicznego.

Autor:

Źródło: niezalezna.pl

Wesprzyj niezależne media

Ten materiał powstał dzięki wsparciu Czytelników. Pomóż nam pisać dalej

AKTUALNE PETYCJE

NAJNOWSZE Polska