Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Polska

Polski duchowny biskupem w Papui-Nowej Gwinei

Papież Franciszek mianował polskiego księdza werbistę Walentego Gryka biskupem diecezji Goroka w Papui- Nowej Gwinei - poinformował dzisiaj Watykan.

Autor:

Ksiądz Gryk urodził się w 1957 roku w Uzbiereżu, obecnie na Białorusi. Uczył się w Wyższym Seminarium Duchownym w Pieniężnie, a następnie zrobił doktorat z teologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

W 1984 roku, wkrótce po święceniach wyjechał jako misjonarz do Papui-Nowej Gwinei, gdzie pracował w kilku diecezjach.

Także w poniedziałek papież mianował nowego nuncjusza apostolskiego w Turcji Marka Solczyńskiego również nuncjuszem w Azerbejdżanie.

Autor:

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Wesprzyj niezależne media

Ten materiał powstał dzięki wsparciu Czytelników. Pomóż nam pisać dalej

AKTUALNE PETYCJE

NAJNOWSZE Polska