Wydział Komunikacji Społecznej CBA poinformował w komunikacie, że wrocławscy śledczy Centralnego Biura Antykorupcyjnego i Prokuratury Okręgowej prowadzą wspólnie postępowanie w sprawie m.in. podejrzenia przyjmowania korzyści majątkowych przez pracowników oddziału Polskiej Spółki Gazownictwa we Wrocławiu.
W związku z tą sprawą agenci CBA zatrzymali cztery osoby - przedsiębiorcę oraz byłą kierowniczkę Działu Inwestycji i Remontów, a także dwóch inspektorów nadzoru.
- czytamy w komunikacie CBA.
Zdaniem śledczych, kobieta miała nakłonić przedsiębiorcę realizującego na rzecz spółki roboty budowlane do poświadczania nieprawdy w wystawianych przez niego fakturach VAT oraz protokołach częściowego odbioru robót budowlanych. "Poświadczono wykonanie prac budowalnych, co faktycznie nie miało miejsca" - podano.
Jak poinformowało CBA, zatrzymani usłyszeli zarzuty w Prokuraturze Okręgowej we Wrocławiu.