Magdalena Ch. była z Rubcowem w rosyjskiej bazie wojskowej Czytaj więcej w GP!

Kolejne bezzałogowe dla US Navy

Koncern Northrop Grumman otrzymał kontrakt wart 55 mln dolarów na dostawę pięciu bezzałogowych śmigłowców Fire Scout MQ-8C dla Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych (US Navy).

flickr.com

Prace na realizacją kontraktu ws. dostawy 5 bezzałogowych śmigłowców mają zostać ukończone do sierpnia 2021 roku.

Bezzałogowy wiropłat Fire Scout MQ-8C został stworzony z myślą o realizowaniu misji ISR&T (wywiad, nadzór, rozpoznanie i zbieranie danych o celach). Naprowadzanie na cel odbywa się za pomocą lasera. Może operować zarówno z okrętów jak i z platform lądowych. Autonomiczność konstrukcji wynosi ok. 15 godzin.

Firce Scout operować może na pułapie do 6 100 metrów, a jego maksymalna prędkość to 260 km/h. Maksymalny ładunek jaki może ze sobą zabrać Fire Scout MQ-8C wynosi 320 kg na który składać się może dodatkowe urządzenia do obserwacji bądź uzbrojenie. Drony trafią na wyposażenie okrętów do walki na wodach litoralnych.

 



Źródło: niezalezna.pl

#zbrojenia #USA #bezzałogowce

PKR