Rząd w tajemnicy przygotowuje przyjęcie masowej fali migrantów » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Już w ten weekend 42. PZU ORLEN Maraton Warszawski na żywo i wirtualnie

Dobra wiadomość dla wszystkich fanów maratonu! Najważniejszy bieg maratoński w Polsce, 42. PZU ORLEN Maraton Warszawski, organizowany od 41 lat, odbędzie się już za kilka dni. Tym razem także w formule biegu wirtualnego. Każdy, kto chce wziąć udział w wirtualnych zmaganiach, może zapisać się do 25 września!

Zdjęcie ilustracyjne
mat. prasowe.

W związku z licznymi ograniczeniami wymuszonymi przez pandemię COVID-19 wydarzenie będzie miało wyjątkowy charakter. Bieg stacjonarny będzie odbywał się na 5 km pętli, wytyczonej w centrum Warszawy. Biegacze wystartują na Placu Teatralnym i tam też będą finiszować. Z powodu pandemii ulicami pobiegnie tylko tysiąc biegaczy w czterech turach. 

W tym roku jeszcze mocniej stawiamy na bezpieczeństwo. Na mecie będziemy rozdawać maseczki dla biegaczy, tak aby mogli się bez obaw poruszać po miasteczku maratonu. Dodatkowo na Placu Teatralnym postawimy kilkanaście automatycznych stacji do dezynfekcji dłoni

– mówi Joanna Gorczyca, dyrektor Biura Prewencji i CSR PZU. 

Oprócz biegu ulicznego zorganizowany będzie także bieg wirtualny. W biegu wirtualnym mogą wziąć udział całe rodziny, w tym także mniej doświadczeni biegacze, ponieważ oprócz maratonu i półmaratonu, w wirtualnej rywalizacji znalazły się również biegi na dystansie 10 oraz 5 km. 

– Mamy nadzieję, że dzięki temu w ostatni weekend września rozruszamy nie tylko Warszawę, ale i całą Polskę

– mówi Marcin Stefaniak, p.o. dyrektora Biura Komunikacji Korporacyjnej PZU.

Dotychczas na bieg wirtualny zapisało się już ponad 2,7 tys. biegaczy. Zapisy trwają jeszcze do 27 września. Maraton pobiegnie w tym roku we wszystkich największych miastach Polski, a także w najodleglejszych zakątkach Europy i Azji. Niewykluczone, że grono biegaczy rozleje się jeszcze na pozostałe kontynenty. 

– Zależy nam, aby także uczestnicy zmagań wirtualnych odczuli klimat corocznej maratońskiej rywalizacji. Dlatego we współpracy z grupą solistów, z których większość to aktualni członkowie bądź absolwenci Akademii Operowej Teatru Wielkiego - Opery Narodowej przygotowaliśmy specjalną aranżację "Snu o Warszawie”, piosenkę która od lat jest związana z Maratonem Warszawskim

– dodaje Joanna Gorczyca. 

Bieg wirtualny należy odbyć w dniach 26–27 września, a uczestnikom pomoże w tym specjalna aplikacja na urządzenia mobilne, dostępna w systemach operacyjnych Android oraz iOS. Można się do niej zalogować, używając adresu mailowego i hasła, użytych w panelu rejestracyjnym. Dzięki aplikacji mobilnej każdy z biegnących zawodników będzie miał wszystkie najważniejsze informacje związane z biegiem pod ręką. Z aplikacją uczestnicy będą mogli także zarejestrować swój bieg i otrzymać wynik zaraz po pokonaniu wybranego przez siebie dystansu.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#42. PZU ORLEN Maraton Warszawski

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Maciej Pawlak
Wczytuję ocenę...
Wideo