Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »
Z OSTATNIEJ CHWILI
Nuncjatura apostolska w Polsce: papież Franciszek przyjął rezygnację abp. Andrzeja Dzięgi z posługi metropolity szczecińsko-kamieńskiego; administratorem apostolskim sede vacante został bp koszalińsko-kołobrzeski Zbigniew Zieliński. • • •

Jaka będzie dzisiejsza noc? Zobacz prognozę pogody

W nocy z soboty na niedzielę przelotnie popada deszcz na wschodzie i północy Polski. Noc najcieplejsza będzie nad morzem. Tam, jak powiedziała PAP synoptyk IMGW Grażyna Dąbrowska, temperatura minimalna wyniesie ok. 14-15 stopni Celsjusza.

zdjęcie ilustracyjne
pixabay

Grażyna Dąbrowska z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przekazała PAP, że w nocy z soboty na niedzielę na wschodzie i na północy Polski zachmurzenie będzie duże i umiarkowane, pojawią się słabe, przelotne opady deszczu.

Na pozostałym obszarze kraju, jak powiedziała synoptyk IMGW, zachmurzenie powinno być małe i umiarkowane. „W rejonach podgórskich spodziewane są krótkotrwałe mgły ograniczające widzialność do ok. 300 m” – ostrzegła Dąbrowska.

Temperatura minimalna wyniesie od 8 stopni Celsjusza miejscami na południu i na Mazowszu, do ok. 14-15 stopni Celsjusza nad morzem. Chłodniej będzie w rejonach podgórskich, szczególnie Karpat i miejscami na południu Mazowsza. Tam, jak zaznaczyła synoptyk IMGW, temperatura spadnie do ok. 5 stopni Celsjusza.

Wiatr będzie słaby, zachodni i północno-zachodni, na Wybrzeżu jeszcze porywisty i tam powieje z siłą do 55 km/h.

Niedziela zapowiada się pochmurnie i z deszczem na północy kraju. Natomiast na pozostałym obszarze zachmurzenie na ogół będzie umiarkowane. Padać nie powinno.

„Temperatura maksymalna wyniesie od 16 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do ok. 20 stopni Celsjusza na obszarze południa ziemi lubuskiej i Wielkopolski. Chłodniej w rejonach podgórskich, szczególnie Karpat. Tam ok. 13 stopni” – powiedziała synoptyk IMGW.

Wiatr będzie zachodni i północno-zachodni. „Jeszcze na północnym wschodzie i na Wybrzeżu porywisty, z tym że te porywy nie powinny przekroczyć 40 km/h i będą słabnąć z upływem dnia” – wskazała Dąbrowska.

 Źródło: pap Niezalezna.pl

 

#pogoda

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
as
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo