Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Polska

IMGW ostrzega: Tu będzie gorąco!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dziś w południe ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałami w woj.: pomorskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim, łódzkim, wielkopolskim, opolskim i dolnośląskim.

Autor: am

Na obszarze, na którym IMGW ostrzega przed upałami, termometry mogą wskazać ponad 30 stopni C.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zaleca, aby w czasie upałów pić dużo niegazowanej wody, nosić nakrycie głowy, lekką i przewiewną odzież, ograniczyć przebywanie w pełnym słońcu i stosować kremy z filtrem UV. Sugeruje, aby nie wychodzić z domu bez potrzeby, a w ciągu dnia zamknąć i zasłonić okna.

RCB podkreśla, że przy wysokich temperaturach nie powinno się pić alkoholu, który odwadnia organizm. Nie wolno ponadto pozostawiać dzieci i zwierząt w samochodach. Zalecane jest także unikanie wysiłku fizycznego.

Autor: am

Źródło: PAP, niezalezna.pl