Dalsze utrudnienia dla kierowców. Warszawa nie zdążyła z przebudową Placu Trzech Krzyży

Plac Trzech Krzyży miał być w pełni oddany do użytku od 1 października, niestety dalej trwają tam prace. ZDM wyjaśnia, że rzeczywiście wykonawca nie zdążył w terminie, jednak intensywnie pracuje na terenie budowy. Oznacza to dalszy ciąg utrudnień dla kierowców.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Plac Trzech Krzyży
Wikimedia Commons

Zgodnie z deklaracjami Zarządu Dróg Miejskich plac Trzech Krzyży, po ponad roku od rozpoczęcia budowy, wreszcie miał stać się całkowicie przejezdny 1 października. Niestety, nadal trwa tam budowa i nie widać końca prac. Na terenie inwestycji wciąż zalegają hałdy kamieni i bruku. Rozkopane są wloty ulic Żurawiej i Brackiej, które utraciły połączenie z placem. Również północna część placu łącząca ww. ulice z ulicą Książęcą jest nieprzejezdna.

Rzecznik ZDM Jakub Dybalski powiedział PAP, że faktycznie wykonawca nie wyrobił się z terminem, ale cały czas intensywnie pracuje.

"Na wtorek zaplanowano spotkanie z wykonawcą, na którym zostanie podjęta decyzja czy zostanie podpisany aneks, przesuwający termin oddania inwestycji i w związku z tym, czy zostaną nałożone kary umowne" - wyjaśnił.

A tymczasem kierowcy nadal muszą tkwić w korkach czy to na wąskiej ulicy Żurawiej czy Nowogrodzkiej, usiłując wydostać się z tej części ścisłego centrum miasta.

To nie pierwsze opóźnienie na terenie placu Trzech Krzyży. Pierwotnie plac miał być oddany w styczniu, jednak jak tłumaczą drogowcy, odkrycie zabytkowego bruku przesunęło ten termin. Teraz wykonawca nie wyrobił się w zakładanym terminie. Pozostaje mieć nadzieję, że drogowcom uda się otworzyć plac do końca roku.

 Źródło: pap Niezalezna.pl

 

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
as
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo