Wojna ma wpływ na życie niewinnych Ukraińców, ma wpływ na bezpieczeństwo Europy i ład światowy. Sojusznicy NATO wspierają naszego partnera, Ukrainę, od wielu lat. W ostatnich tygodniach również to robimy, także przekazując środki przeciwpancerne, aby pomóc ochronić życie Ukraińców. Podstawowe zadanie NATO to obrona wszystkich sojuszników. Nasza odpowiedzialność polega na tym, aby zapewnić, by konflikt nie rozprzestrzenił się poza Ukrainę. To byłoby jeszcze bardziej niebezpieczne, destrukcyjne i śmiertelne
- powiedział Jens Stoltenberg.
Stoltenberg stwierdził, że Władimir Putin chciał skłócić państwa NATO, a doprowadził do ich zjednoczenia. Chciał "zakręcić gazowe kurki", a zamiast tego doprowadził wiele państw do dywersyfikacji dostaw gazu i odwrócenia się od Rosji.
Szef NATO pogratulował Polsce z okazji 23. rocznicy dołączenia do Sojuszu Północnoatlantyckiego. Następnie przeczytano jednobrzmiące uchwały Sejmu i Senatu, na ten tema.