Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn w środowym wpisie na Twitterze podkreślił, że "polska granica pozostaje silnie chroniona".
Wpis Żaryna ma związek z działaniem białoruskich służb, które "kolportując kłamstwa wśród cudzoziemców liczą na eskalację sytuacji, a także narażają tych ludzi wiedząc, że droga na Zachód jest zamknięta".
Białoruskie służby rozpuszczają wśród cudzoziemców plotki, jakoby polska granica była obecnie mniej chroniona. Promując kłamstwo, zachęcają ich do dalszych ataków na naszą granicę.
— Stanisław Żaryn (@StZaryn) December 15, 2021
1/2 pic.twitter.com/3YjcIxdxKD
Rzecznik w środę na Twitterze wyraził przekonanie, że migranci są zachęcani przez białoruską stronę do eskalowania konfliktu na granicy. "Białoruskie służby rozpuszczają wśród cudzoziemców plotki, jakoby polska granica była obecnie mniej chroniona" - czytamy w środowym wpisie rzecznika.
"Promując kłamstwo, zachęcają ich do dalszych ataków"
- zaznaczył Żaryn.
Białoruskie służby kolportując kłamstwa wśród cudzoziemców liczą na eskalację sytuacji, a także narażają tych ludzi wiedząc, że droga na Zachód jest zamknięta.
— Stanisław Żaryn (@StZaryn) December 15, 2021
Polska granica pozostaje silnie chroniona. 2/2
W związku z presją migracyjną na granicę Polski ze strony Białorusi od 1 grudnia do 1 marca na terenie przy granicy z Białorusią obowiązuje zakaz przebywania. Obejmuje on 115 miejscowości województwa podlaskiego i 68 miejscowości województwa lubelskiego.