Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Polska

Amerykański producent grilli buduje zakład w Zabrzu

Amerykański producent grilli Weber-Stephen Products rozpoczął budowę pierwszego w Polsce zakładu produkcyjnego w Zabrzu na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Wartość inwestycji to ponad 200 mln zł, zakład ma docelowo zatrudniać 300 osób.

Autor:

"Cieszymy się, że dzięki naszej nowej inwestycji będziemy mogli zapewnić jeszcze lepszą obsługę naszych fanów grillowania na całym świecie, zwłaszcza w Europie"

– powiedział podczas  uroczystości "wbicia łopaty" pod budowę nowego zakładu prezes Weber-Stephen Products LLC Chris Scherzinger. "Fabryka w Zabrzu to kolejny, kluczowy krok" – dodał.

Prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej dr Janusz Michałek przypomniał, że Weber Stephen Products kupił działkę na terenie strefy w Zabrzu w lutym 2020 r. "Takie firmy, jak nasz nowy inwestor, to ambasadorowie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i regionu na świecie" – zaznaczył.

"W Zabrzu jeszcze niedawno funkcjonowało osiem kopalń. Dziś po tych wielkich zakładach pracy zostało tylko wspomnienie. Dlatego podejmujemy intensywne działania zmierzające do zwiększania potencjału gospodarczego naszego miasta. Poprzez przygotowanie atrakcyjnych terenów, a następnie pozyskanie we współpracy z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną inwestorów generujemy nowe miejsca pracy oraz zwiększamy wpływy z podatków do budżetu miasta"

– powiedziała prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

Z kolei wiceminister rozwoju Olga Semeniuk w liście gratulacyjnym zwróciła uwagę, że Polska jest bramą do ekspansji na kolejne rynki dla prestiżowych firm i ich marek, takich jak grille Weber.

Otwarcie zabrzańskiego zakładu planowane jest na sierpień 2021 r.

Autor:

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Wesprzyj niezależne media

Ten materiał powstał dzięki wsparciu Czytelników. Pomóż nam pisać dalej

AKTUALNE PETYCJE

NAJNOWSZE Polska