Dzisiejsze zatrzymania zostały dokonane w związku z postępowaniem przygotowawczym dotyczącym reprywatyzacji nieruchomości na terenie m.st. Warszawy. Zarządzeniem I Zastępcy Prokuratora Generalnego – Prokuratora Krajowego Bogdana Święczkowskiego od 17 października 2016 roku w Prokuraturze Regionalnej we Wrocławiu działa specjalny zespół prokuratorów, który prowadzi śledztwo w tej sprawie - poinfrmowała Potukatura
CBA zatrzymało pięć osób w związku z reprywatyzacją w Warszawie
Treść oświadczenia Miasta Stołecznego Warszawy
Wbrew opublikowanej przez CBA informacji, dzisiejsze (30.01) zatrzymania nie dotyczą jakiejkolwiek osoby zatrudnionej w Urzędzie m.st. Warszawy. Jakub R. nie jest pracownikiem ratusza od 4 lat - został zatrudniony w ratuszu w 2006 r., za czasów rządów PiS w Warszawie.
Już w 2014 r., w związku z wątpliwościami dotyczącymi przejęcia jednej z nieruchomości przez rodzinę Jakuba R., Urząd złożył zawiadomienie do prokuratury. Jednak sprawa została umorzona.
Urząd m.st. Warszawy na bieżąco współpracuje z organami ścigania w kwestiach związanych z prowadzonymi postępowaniami. Przekazujemy wszelkie informacje, o które występują do nas prokuratura i CBA.
Jesteśmy zdeterminowani, żeby wyjaśnić wszelkie wątpliwości związane z reprywatyzacją stołecznych nieruchomości. W związku z tym we wrześniu 2016 r. rozwiązane zostało Biuro Gospodarki Nieruchomościami, a w ratuszu prowadzony jest audyt wewnętrzny, którego wyniki zostaną opublikowane w najbliższych miesiącach.
Z inicjatywy Hanny Gronkiewicz-Waltz Sejm poprzedniej kadencji uchwalił tzw. „małą” ustawę reprywatyzacyjną, dzięki której ratujemy nieruchomości użyteczności publicznej, takie jak szkoły, przedszkola czy tereny zieleni. Na podstawie tej ustawy wydaliśmy już 40 decyzji odmownych ws. wydania nieruchomości.Reklama