Skąd pomysł aby to właśnie św.Maksymilian został patronem przedsiębiorców?
Startup Na Maxa to inicjatywa ustanowienia św. Maksymiliana Kolbego patronem przedsiębiorców i startup-ów. Ojciec Kolbe był człowiekiem, którego zaradność i konsekwencja powinny być wzorem dla wszystkich współczesnych ludzi biznesu. Nawet w najtrudniejszych warunkach pokazywał, jak ważna jest determinacja, proaktywność, zacięcie do pracy i wizja przyszłych działań. Dlatego chcemy, aby polscy przedsiębiorcy mogli zwracać się do św. Maksymiliana o pomoc.
Reklama
- mówi portalowi niezalezna.pl Maciej Gnyszka.

Ks. Paweł Ptasznik i Maciej Gnyszka /arch. M. Gnyszki
W Watykanie udało się mu się złożyć pismo w tej sprawie, skierowane do papieża Franciszka.
Oficjalne pismo w sprawie ustanowienia św. Maksymiliana patronem przedsiębiorców i startupów złożyłem w Watykanie osobiście jako inicjator akcji. Obecnie na liczniku mamy 1330 podpisów ludzi z całego świata, którzy popierają naszą inicjatywę i szczerze chcą, by franciszkanin ze Zduńskiej Woli przewodził im w drodze do spełnienia.
- podsumowuje Maciej Gnyszka.

Pismo do papieża Franciszka /arch. M. Gnyszki
Kiedy możemy spodziewać się odpowiedzi od papieża Franciszka?
- podsumowuje inicjator akcji.Nieznane są wyroki boskie, ale bardzo liczę na to, że papież Franciszek poprze inicjatywę Startup na Maxa i spełni pragnienie wielu przedsiębiorców. Św. Maksymilian czuwa nad nami i z pewnością też chciałby, by ten projekt pomyślnie się sfinalizował.