Zamach antydemokratyczny. Ryszard Kalisz i postkomunistyczna hydra » CZYTAJ TERAZ »

​Chrześcijanka kontra sudańscy oprawcy

Książka „Mam na imię Meriam” to poruszająca historia walki o życie chrześcijanki Meriam Ibrahim, która została skazana na karę śmierci przez sudański sąd.

mat. pras.
mat. pras.
Książka „Mam na imię Meriam” to poruszająca historia walki o życie chrześcijanki Meriam Ibrahim, która została skazana na karę śmierci przez sudański sąd. Jej „winą” było wyznawanie wiary w Chrystusa.

Autorką książki jest dziennikarka i działaczka społeczna, Antonella Napoli, która stoczyła nierówną walkę o uwolnienie Meriam z rąk sudańskiego wymiaru sprawiedliwości. Chrześcijanka, mimo grożącej jej śmierci, nie uległa namowom muzułmańskich duchownych, odrzucając propozycję przejścia na islam. Wiele tygodnia musiała więc spędzić w celi śmierci, gdzie zmuszono ją, by w opłakanych warunkach i skuta kajdankami, urodziła dziecko.

W obronie Meriam stanęło wielu ludzi ze świata polityki, jak Hilary Clinton, Michelle Obama czy David Cameron. Petycje domagające się jej uwolnienia słali też internauci z całego świata, oburzeni absurdalnymi zarzutami postawionymi chrześcijance.

Napoli w książce „Mam na imię Meriam” opisuje dramatyczną walkę o życie tej niezwykle dzielnej kobiety, zabierając w ten sposób głos w ważnej dyskusji o problemie zderzenia cywilizacji, szczególnie istotnym w świetle wydarzeń społeczno-politycznych ostatnich miesięcy. Książka stanowi zapis kilkutygodniowego pojedynku z oprawcami Meriam, z którymi mierzyli się nie tylko dziennikarze i protestujący internauci, ale również włoskie i amerykańskie służby dyplomatyczne.

Książka spotkała się ze wsparciem popularnych, polskich aktorów. Los Meriam poruszył Dominikę Figurską, Marcina Kwaśnego oraz Adama Woronowicza. „Historia Meriam to żywe świadectwo wiary w Chrystusa” – skomentował książkę Marcin Kwaśny, zaś Adam Woronowicz stwierdził: „Meriam przeszła piekło, ale jej historia to tylko jeden z niewielu nagłośnionych przypadków prześladowania chrześcijan. Dlaczego o tym się nie mówi? To szokujące!”. Z kolei Dominika Figurska zwróciła uwagę, że postawa Meriam opisana w książce Antonelli Napoli to świadectwo „o niezłomności, heroizmie i prawdzie”.


fot. mat. pras.

 



Źródło: niezalezna.pl

sk