Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Polska

Rosyjski Instytut Fizyki Jądrowej w ogniu

Do potężnej eksplozji doszło pod Moskwą. Jak informują rosyjskie media i internauci na Twitterze, nad Instytutem Fizyki Jądrowej widać słup gęstego dymu.

Autor:

Do potężnej eksplozji doszło pod Moskwą. Jak informują rosyjskie media i internauci na Twitterze, nad Instytutem Fizyki Jądrowej widać słup gęstego dymu. Na miejsce wysłano ekipy ratunkowe, strażaków oraz... służby specjalne.

Jak wynika z informacji serwisu kresy24.pl do eksplozji doszło w miejscowości Protwino, w Obwodzie Moskiewskim. Mieści się tam Instytut Fizyki Jądrowej.

W mediach społecznościowych pojawiają się już pierwsze zdjęcia z okolic eksplozji. Widać na nich słup gęstego dymu unoszący się nad Instytutem Fizyki Jądrowej.



Informację o eksplozji potwierdziło już rosyjskie Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych. W oficjalnym komunikacie władze zapewniają jednak, że nie dzieje się nic groźnego, a przyczyną wybuchu były „śmieci w urządzeniu do schładzania wody, które się zapaliły”. Władze twierdzą także, że wybuch nie zagraża okolicznym mieszkańcom i przekonuje, że nie ma mowy o ewentualnym skażeniu środowiska.

Wiadomo już, że na miejsce skierowano ekipy ratunkowe, liczne zastępy strażaków oraz służby specjalne.


Autor:

Źródło: niezalezna.pl,kresy24.pl,360tv,Twitter

Wesprzyj niezależne media

Ten materiał powstał dzięki wsparciu Czytelników. Pomóż nam pisać dalej