Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Polska

Rezerwiści powołani w trybie natychmiastowym

Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało, że w najbliższych dniach w wybranej jednostce wojskowej odbędzie się kontrola sprawdzająca utrzymanie gotowości mobilizacyjnej jednostki.

Autor:

Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało, że w najbliższych dniach w wybranej jednostce wojskowej odbędzie się kontrola sprawdzająca utrzymanie gotowości mobilizacyjnej jednostki. W jej ramach na przeszkolenie wezwana zostanie grupa około pięciuset rezerwistów.

Sprawdzeniu podlegać będzie zarówno sama jednostka, jak też system mobilizacji rezerw osobowych. W tym celu rezerwiści zostaną powołani w trybie natychmiastowego stawiennictwa. Poza tym, w czasie trwania kontroli wezmą udział w krótkotrwałych ćwiczeniach wojskowych, w ramach limitu przewidzianego na ten rok.

Tego typu działanie pozwala na dokonanie oceny poprawności funkcjonowania jednostki wojskowej, w której przeprowadza się mobilizacyjne rozwinięcie z powołaniem rezerwistów włącznie, jak też organów terenowej administracji wojskowej odpowiedzialnych za prowadzenie działań związanych z powoływaniem rezerw osobowych – informuje rzecznik MON Jacek Sońta.

Ministerstwo zapewnia, że działanie ma charakter planowy i było ujęte w dokumentach kontrolno-planistycznych do działalności Dowództwa Generalnego RSZ i Sztabu Generalnego WP w bieżącym roku kalendarzowym.

Ostatnie tego rodzaju szkolenie odbyło się siedem lat temu. W ciągu 2015 roku na szkoleniach różnego typu planowane jest przeszkolenie w sumie 12 tys. żołnierzy rezerwy.

Autor:

Źródło: niezalezna.pl,mon.gov.pl

Wesprzyj niezależne media

Ten materiał powstał dzięki wsparciu Czytelników. Pomóż nam pisać dalej