Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Polska

Zarzuty dla byłego komendanta MO

W toku prowadzonego przez IPN w Białymstoku śledztwa, ogłoszono postanowienie o przedstawieniu zarzutów byłemu Komendantowi Wojewódzkiemu Milicji Obywatelskiej w Ciechanowie Stanisławowi K.

Autor:

W toku prowadzonego przez IPN w Białymstoku śledztwa, ogłoszono postanowienie o przedstawieniu zarzutów byłemu Komendantowi Wojewódzkiemu Milicji Obywatelskiej w Ciechanowie Stanisławowi K.

Zarzucono mu popełnienie 25 komunistycznych zbrodni przeciwko ludzkości, polegających na przekroczeniu uprawnień poprzez bezprawne internowanie działaczy opozycyjnych w okresie od 12 grudnia 1981 r. do 1982 r. w Ciechanowie, na mocy decyzji o internowaniach, wydanych na podstawie art. 42 nieobowiązującego dekretu o ochronie bezpieczeństwa państwa i porządku publicznego, co było poważnym prześladowaniem tych pokrzywdzonych z powodów politycznych, czym działał na szkodę osób represjonowanych.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Stanisław K. nie przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Podał, iż w jego ocenie działał zgodnie z obowiązującym ówcześnie prawem.

Wobec podejrzanego prokurator Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Białymstoku zastosował środek zapobiegawczy w postaci zakazu opuszczania kraju.

Autor:

Źródło: ipn.gov.pl,niezalezna.pl

Wesprzyj niezależne media

Ten materiał powstał dzięki wsparciu Czytelników. Pomóż nam pisać dalej