Tak jak już zapowiadaliśmy, w sobotę, w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie, odbyło się posiedzenie Rady Politycznej partii. W trakcie spotkania zatwierdzono Andrzeja Dudę na kandydata w najbliższych wyborach prezydenckich, które odbędą się w przyszłym roku.
– Miło mi jest zawiadomić, że Rada Polityczna PiS podjęła dziś przez aklamację decyzję o wysunięciu Andrzeja Dudy na urząd prezydenta RP – mówił podczas konferencji prasowej Jarosław Kaczyński. – Polska potrzebuje zmiany, a Andrzej Duda jest personifikacją nadziei na głębokie zmiany – dodawał. Prezes PiS podkreślił też, że „kampania prezydencka nabiera szczególnego znaczenia”. – Andrzej Duda ma wygrać i rozpocząć proces zmiany Polski – dodał Kaczyński.
Kandydat Prawa i Sprawiedliwości podziękował za za nominację Jarosławowi Kaczyńskiemu oraz kierownictwu partii. – Czeka nas bardzo ciężka praca nad naprawą RP, słowa śp. Lecha Kaczyńskiego są moim mottem – zaznaczył Duda.
– Wierzę, że w trakcie kampanii uda mi się przekonać Polaków, że Polska potrzebuje właśnie takiej zmiany, którą jest nowa prezydentura. Prezydentura nowej jakości, korzystająca z konstytucyjnych uprawnień i prerogatyw. Prezydentura w granicach konstytucji, a więc także z właściwym rozumieniem współdziałania, współpracy z rządem – mówił kandydat PiS na prezydenta RP.
– Czeka nas ciężka praca, zaczynamy – to będzie wielkie święto polskiej demokracji – zapowiedział na zakończenie swojego wystąpienia Andrzej Duda.
Podczas sobotniego posiedzenia Rady Politycznej Prawa i Sprawiedliwości, kandydatura Andrzeja Dudy została zatwierdzona jednomyślnie.
Przyjęto również uchwałę wyrażającą zdecydowany sprzeciw wobec decyzji władz Zarządu KGHM o zmianie logo firmy. Według koncepcji Zarządu spółki, znakiem rozpoznawczym przedsiębiorstwa ma być biały romb wpisany w sześciokąt i umieszczony obok liter KGHM. Drugi człon dotychczasowej nazwy, czyli „Polska Miedź”, ma zniknąć.
Rada Polityczna Prawa i Sprawiedliwości wzywa polski rząd do szybkiej reakcji na działania Zarządu i domaga się pozostawienia nazwy firmy, jako KGHM Polska Miedź S.A.