W wielu parafiach do specjalnych koszy zbierane będą podstawowe artykuły szkolne, które wypełnią plecaki zakupione przez Caritas. Akcję można też wspomóc wysyłając SMS z hasłem Tornister lub dokonując wpłaty na konto Caritas. Więcej informacji na ten temat na stronie caritas.pl.
– Jak informuje GUS, ponad milion polskich dzieci żyje w ubóstwie, a koszt wyprawki szkolnej często przekracza możliwości rodziców. Poprzez wsparcie dzieci w okresie edukacji wspieramy nasze własne społeczeństwo. Starajmy się dać szansę tym dzieciom, które są w trudnej sytuacji życiowej – mówi dyrektor Caritas Polska ks. Marian Subocz.
Zakup wyprawki szkolnej, szczególnie dla rodzin wielodzietnych jest dużym wyzwaniem: – Ten wydatek często jest po to, żeby nasze dzieci nie musiały się wstydzić w szkole. Wyposażenie tornistra, plecaki, stroje sportowe, książki, buty – myślę, że to jest minimum tysiąc złotych na dziecko – mówi Cezary Jurkiewicz, ojciec ósemki dzieci.
Ważnym elementem kampanii jest jej wielki finał. Tegoroczny piknik odbędzie się 24 sierpnia w Przemyślu.