Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Polska

Stanowczy apel polityka PiS. Szpitale publiczne bez aborcji

Polityk PiS Bolesław Piecha, były wiceminister zdrowia uważa, że publiczne szpitale powinny być wolne od przeprowadzania zabiegów aborcji.

Autor:

Polityk PiS Bolesław Piecha, były wiceminister zdrowia uważa, że publiczne szpitale powinny być wolne od przeprowadzania zabiegów aborcji. - Tak jest na świecie, nawet w bardzo laickich państwach - przekonywał.

– Jestem za tym, żeby szpitale publiczne były wolne od obowiązku wykonywania zabiegów aborcji. Tak jest na świecie, nawet w bardzo laickich państwach – mówił w programie „Debata TVP Info” Bolesław Piecha.

Ten pomysł nie podoba się politykom Platformy Obywatelskiej. Argumenty jednak były absurdalne.
– Pan chciałby rozdzielić szpitale na te, które będą tymi „dobrymi”, gdzie nie będzie dokonywać się zabiegów aborcji oraz te „złe”, które zmusi się do wykonywania tych zabiegów – odpowiedział Jarosław Katulski, poseł Platformy Obywatelskiej, lekarz ginekolog.

– Obawiam się, że stanie się u nas to, co w niektórych stanach w USA, gdzie szpitale, które dokonywały legalnie aborcji były oblegane przez radykalne religijne organizacje, a lekarze i pielęgniarki byli szykanowani – dodał Katulski.

Tymczasem jedna z przedstawicielek amerykańskiego ruchu, określonego przez posła PO jako „radykalny”, spędziła w areszcie 23 miesięcy za to, że modliła się pod klinikami aborcyjnymi, rozmawiała z kobietami w ciąży i wręczała im białe róże. Działaczka pro-life Mary Wagner została uznana przez amerykański sąd za winną naruszanie „stref ochronnych” wokół klinik aborcyjnych.
 

Autor:

Źródło: TVP Info,niezalezna.pl

Wesprzyj niezależne media

Ten materiał powstał dzięki wsparciu Czytelników. Pomóż nam pisać dalej

NAJNOWSZE Polska