Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Polska

Rosja chce się pozbyć Snowdena

Wszystko wskazuje na to, że Edward Snowden nie może już liczyć na przychylność w Rosji. Kreml, który do tej pory prowadził w jego sprawie zaskakującą grę, teraz twierdzi, że ma już dość Snowdena i sugeruje, że powinien on zabiegać o azyl gdzie indzie

Autor:

Wszystko wskazuje na to, że Edward Snowden nie może już liczyć na przychylność w Rosji. Kreml, który do tej pory prowadził w jego sprawie zaskakującą grę, teraz twierdzi, że ma już dość Snowdena i sugeruje, że powinien on zabiegać o azyl gdzie indziej.

- Edward Snowden powinien znaleźć jakiś inny kraj, by w nim zabiegać o azyl - oświadczył wiceminister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Riabkow.

Według Reutera Rosja jest już zniecierpliwiona przedłużającym się pobytem Snowdena na lotnisku. Wiceszef rosyjskiej dyplomacji ujawnił, że Rosja nie otrzymała od byłego pracownika amerykańskich służb wywiadowczych formalnej prośby o azyl polityczny i Snowden powinien sam rozwikłać swoje problemy po 11 dniach pobytu w strefie tranzytowej moskiewskiego lotniska Szeremietiewo.

- Rosja nie może zdecydować za niego o jego losie. Snowden powinien sam zrozumieć, co jest dla niego lepsze, jakie wyjście będzie dla niego optymalne. To musi być jego osobista decyzja - podkreślił Riabkow.

Kilka dni wcześniej Dmitrij Pieskow, rzecznik Putina przed kilkoma dniami poinformował, że Snowden zrezygnował z planów pozostania w Rosji, gdyż nie chciał przystać na warunki Władimira Putina.
 

Autor:

Źródło: niezalezna.pl,PAP

Wesprzyj niezależne media

Ten materiał powstał dzięki wsparciu Czytelników. Pomóż nam pisać dalej