Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Polska

Rząd dąży do likwidacji narodu?

Jarosław Kaczyński na konferencji prasowej Prawa i Sprawiedliwości przedstawił propozycje dotyczące polityki prorodzinnej i stwierdził, że stosowaną przez rząd zasadę „nic nie można zrobić” na

Autor:

Jarosław Kaczyński na konferencji prasowej Prawa i Sprawiedliwości przedstawił propozycje dotyczące polityki prorodzinnej i stwierdził, że stosowaną przez rząd zasadę „nic nie można zrobić” należy odrzucić.

Prezes PiS przyznał, że „perspektywy w Polsce są fatalne”, a władza działa według zasady „nic nie można zrobić”.

- My tę zasadę odrzucamy. Można coś zrobić teraz, a nie kiedyś. Można to zrobić poprzez politykę prorodzinną – oświadczył Jarosław Kaczyński.

Szef Prawa i Sprawiedliwości podkreślił, że rozwiązania prorodzinne proponowane przez jego partię zostały zawarte w pakiecie „Teraz Rodzina”, który zawiera między innymi takie rozwiązania jak ubezpieczenia w trakcie urlopu macierzyńskiego, współfinansowanie przez państwo żłobków i przedszkoli, a także wsparcie finansowe rodzin wielodzietnych.

- Ta zasada, którą ostatnio głosił premier Tusk, że najtańsza - i w związku z tym najlepsza, jak można sądzić - jest rodzina bezdzietna, to jest zasada, którą można ocenić jako likwidacyjną. To jest zasada likwidowania narodu polskiego. My tę zasadę zdecydowanie odrzucamy – oświadczył Jarosław Kaczyński.

Szef PiS podkreślił, że jego partia proponuje konkretne posunięcia ustawodawcze, które pomogą rodzinom i będą zachęcały do posiadania dzieci. Szczegółowo o rozwiązaniach pakietu „Teraz Rodzina” mówiła wiceszefowa PiS Beata Szydło.

Jak poinformowała, przygotowane przez PiS projekty dotyczą m.in. ubezpieczenia osób pozostających na urlopach macierzyńskich oraz tzw. bonu rodzinnego, który byłby formą pomocy państwa w finansowaniu opieki żłobkowej i przedszkolnej.

PiS proponuje też wprowadzenie specjalnej karty dla rodzin wielodzietnych, która ułatwiłaby im m.in. korzystanie z instytucji kultury, ale także ze środków transportu publicznego. PiS zapowiada też rozwiązania, które miałyby pomóc w nabywaniu mieszkań przez rodziny.

- Dyskusja o systemie emerytalnym nie może toczyć się bez rozmowy o programach rodzinnych i o rodzinie - zaznaczyła Szydło.


Autor:

Źródło:

Wesprzyj niezależne media

Ten materiał powstał dzięki wsparciu Czytelników. Pomóż nam pisać dalej

NAJNOWSZE Polska