Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Polska

Wyszyńska wyrzucona z TVP

Prezes TVP Juliusz Braun zdecydował o zwolnieniu w trybie natychmiastowym Małgorzaty Wyszyńskiej.

Autor:

Prezes TVP Juliusz Braun zdecydował o zwolnieniu w trybie natychmiastowym Małgorzaty Wyszyńskiej.

Wyszyńska do 18 listopada pełniła funkcję szefowej „Wiadomości” TVP1, jednak zrezygnowała z kierowania zespołem, jednak nadal pozostawała pracownikiem TVP.

Z ustaleń „Newsweeka” wynika jednak, że Prezes TVP zdecydował o definitywnym zakończeniu współpracy z Wyszyńską i polecił zwolnić ją w trybie natychmiastowym.

Rrzecznik TVP Joanna Stempień-Rogalińska tłumaczy, że Małgorzata Wyszyńska nie miała klasycznej umowy o pracę, a jedynie cywilno-prawną umowę na prowadzenie programu. Umowa miała obowiązywać do końca października tego roku, jednak przewidywała możliwość jej wypowiedzenia w każdej chwili przez każdą ze stron.

Rzecznik TVP podkreśliła, że umowa została rozwiązana z trzymiesięcznym okresem wypowiedzenia, jednak Wyszyńska została zwolniona z obowiązku świadczenia pracy - piątkowych „Wiadomości” już nie poprowadzi. Decyzja zapadła około dwóch tygodni wcześniej, a w dziś została jedynie sformalizowana.

TVP nie informuje o powodach rozstania z Wyszyńską.

- W przypadku tego typu umów pracodawca nie ma obowiązku uzasadniania swojej decyzji - podkreśliła Stempień-Rogalińska.

Do niedawna Wyszyńska kierowała też redakcją „Wiadomości”, zrezygnowała z tego w połowie listopada ub.r., gdy ze stanowiska szefowej telewizyjnej Jedynki odwołana została Iwona Schymalla. Wyszyńską zastąpił wówczas Karol Małcużyński, który w lipcu u.br. został kierownikiem działu zagranicznego Agencji Produkcji Audycji Informacyjnych TVP.

W lipcu ub.r. media spekulowały o konflikcie między redakcją „Wiadomości” a wicedyrektorem TVP1 ds. audycji publicystycznych i społecznych Andrzejem Godlewskim w związku z rzekomo zbyt słabym eksponowaniem prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Schymalla złożyła rezygnację, którą później wycofała. Odwołano ją ostatecznie w listopadzie 2011 r. Rzeczniczka TVP mówiła wówczas, że zarząd telewizji miał wyższe oczekiwania wobec anteny. Po odwołaniu Schymalli szefem Jedynki został Piotr Radziszewski - wcześniej m.in. dyrektor Biura Programowego TVP (od września 2005 r. do sierpnia 2006 r. oraz od maja do grudnia 2007 r.).

W czwartek Presserwis poinformował, że cywilny pozew przeciwko Godlewskiemu złożył Artur Michniewicz - prywatnie mąż Wyszyńskiej - który do stycznia br. był zastępcą kierownika redakcji publicystyki Jedynki. Oskarża on Godlewskiego o mobbing.

Małgorzata Wyszyńska pracowała w TVP od 1997 r. - najpierw w oddziale TVP w Poznaniu, a później w Warszawie, gdzie zadebiutowała w roli prezenterki pogody po „Wiadomościach”. Prowadziła „Teleexpress”, wiele audycji publicystycznych, poranną audycję „Kawa czy herbata”, była prezenterką oprawy TVP1, współpracowała z TV Polonia, a od marca 2010 r. prowadziła główne wydanie „Wiadomości”. Zwolniona z powodu słabych wyników w badaniach wizerunkowych, w październiku 2010 r. została szefową „Wiadomości” na wniosek Schymalli, która była wówczas na szefową TVP1.

Autor:

Źródło:

Wesprzyj niezależne media

Ten materiał powstał dzięki wsparciu Czytelników. Pomóż nam pisać dalej

NAJNOWSZE Polska