Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Polska

Mec. Rogalskiemu grozi niebezpieczeństwo?

Pełnomocnik części ofiar katastrofy smoleńskiej, mec. Rafał Rogalski, przyznał, że nie pojedzie do Rosji w związku ze sprawą katastrofy smoleńskiej, ponieważ obawia się o swoje życie i zdrowie.

Autor:

Pełnomocnik części ofiar katastrofy smoleńskiej, mec. Rafał Rogalski, przyznał, że nie pojedzie do Rosji w związku ze sprawą katastrofy smoleńskiej, ponieważ obawia się o swoje życie i zdrowie.

Pytany o to, czy będzie chciał lecieć do Rosji razem z grupą polskich specjalistów, którzy będą badać wrak tupolewa i czarne skrzynki, mec Rogalski przyznał, że z ostrożności raczej się tam nie wybierze.

- Powiem otwarcie, że ja się obawiam, ja raczej się tam nie wybieram z bardzo wielu względów. Obawiam się o swoje życie i zdrowie. Nie mam na to żadnych dowodów, jednakowoż z ostrożności raczej się tam nie wybieram. Nawet gdybym miał taką możliwość – tłumaczy mec. Rogalski.

Ponadto pełnomocnik Jarosława Kaczyńskiego w Kontrwywiadzie RMF FM po raz kolejny zwrócił uwagę na wątpliwości związane z zawarciem umowy ze stroną rosyjską na temat procedur wyjaśniania przyczyn katastrofy smoleńskiej. Mecenas Rogalski zwraca uwagę, że umowa w tej sprawie powinna zostać zatwierdzona przez Radę Ministrów oraz ogłoszona w dzienniku rządowym „Monitor Polski”, jednak tak się nie stało.

- Premier i jego ministrowie od ponad roku zbywają wszystkie pytania na temat porozumienia z Rosją. Nie odpowiadają nawet, czy wybór konwencji chicagowskiej został zaakceptowany formalnie przez cały rząd. - podkreśla mecenas Rogalski.

Autor:

Źródło:

Wesprzyj niezależne media

Ten materiał powstał dzięki wsparciu Czytelników. Pomóż nam pisać dalej

AKTUALNE PETYCJE

NAJNOWSZE Polska