Zamach antydemokratyczny. Ryszard Kalisz i postkomunistyczna hydra » CZYTAJ TERAZ »

Reset 2.0 w Służbie Kontrwywiadu Wojskowego? Błaszczak oczekuje odpowiedzi od szefa MON

Jaki jest status sprawy, którą do prokuratury złożyła SKW wobec byłego szefa SKW płk. Pytla? - to jedno z trzynastu pytań, jakie w drodze interpelacji poselskiej zadał wicepremierowi i ministrowi obrony narodowej Władysławowi Kosiniak-Kamyszowi były szef tego resortu, Mariusz Błaszczak.

Mariusz Błaszczak, Władysław Kosiniak-Kamysz
Mariusz Błaszczak, Władysław Kosiniak-Kamysz
Zbyszek Kaczmarek, Tomasz Jędrzejowski - Gazeta Polska

Interpelacji nadano numer 1483. Kierowana jest do ministra obrony narodowej „w sprawie zmian kadrowych w Służbie Kontrwywiadu Wojskowego”.

Błaszczak pisze do Kosiniak-Kamysza:

„w związku z docierającymi do mnie sygnałami o niepokojących zmianach kadrowych w Służbie Kontrwywiadu Wojskowego, które mogą negatywnie wpłynąć na realizację zadań przez służbę oraz wiarygodność służby w kontaktach międzynarodowych, proszę o udzielenie odpowiedzi na poniższe pytania”.

Formułuje trzynaście. Oto one:

  1. Jak długo trwa obecnie procedura przyjęcia do SKW kandydata do pracy na stanowisko cywilne?
  2. Ile osób zostało przyjętych na etaty cywilne do SKW od dnia 18.12.23 r. do dnia otrzymania przedmiotowego pytania?
  3. Czy do SKW został przyjęty Pan M. N.? Jeśli tak, proszę podać numer decyzji/rozkazu w tym zakresie wraz z określeniem charakteru zatrudnienia/stosunku służbowego.
  4. Czy Pan M. N. przeszedł pozytywnie badania psychologiczne i psychofizyczne potwierdzające jego zdolność do zatrudnienia w SKW lub jego zdolność do podjęcia służby jako żołnierz/funkcjonariusz SKW?
  5. Czy to prawda, że szef SKW podjął decyzję o zwolnieniu dyrektora Inspektoratu SKW w Lublinie? Jeśli tak, to proszę o podanie przyczyny podjęcia takiej decyzji.
  6. Czy to prawda, że szef SKW podjął decyzję o zwolnieniu dyrektora Inspektoratu SKW w Gdyni? Jeśli tak, to proszę o podanie przyczyny podjęcia takiej decyzji.
  7. Czy to prawda, że była dyrektor Inspektoratu SKW w Gdyni była obrażana przez nowego szefa inspektoratu w obecności oficerów oraz pracowników cywilnych?
  8. Jakie doświadczenie i osiągnięcia służbowe ma osoba, która objęła stanowisko dyrektora Inspektoratu SKW w Warszawie? Czy prawdą jest, że do tej pory osoba ta pełniła wyłącznie funkcje administracyjno-biurowe?
  9. Ilu osobom przyjętym na etaty cywilne od dnia 18.12.2023 r. powierzono pełnienie funkcji kierowniczych w strukturze SKW?
  10. Jaki jest status sprawy, którą do prokuratury złożyła SKW wobec byłego szefa SKW płk. Pytla?
  11. Czy to prawda, że audyt w SKW nazywany jest przez kierownictwo SKW „polowaniem na Błaszczaka i Cenckiewicza, aby wszcząć im postępowanie kontrolne skutkujące odebraniem certyfikatów dostępu do wiadomości ściśle tajnych, tajnych i poufnych”?
  12. Czy to prawda, że szefostwo SKW nawiązało po 18.12.23 r. nieoficjalne kontakty z płk. Władimirem Juzwikiem, byłym oficjalnym przedstawicielem FSB, radcą Ambasady Federacji Rosyjskiej w Warszawie?
  13. Ile spotkań międzynarodowych z przedstawicielami obcych lub partnerskich służb przeprowadzono w SKW i poza siedzibą po 18.12.23 r.?

 



Źródło: sejm.gov.pl, niezalezna.pl

#bezprawie Tuska

am