Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Sopot: Radny Petkowski kandydatem PiS na prezydenta

Radny miejski PiS Paweł Petkowski przekazał mediom, że będzie kandydował na prezydenta Sopotu w zbliżających się wyborach samorządowych. Zmierzy się z Magdaleną Czarzyńską-Jachim i Jarosławem Kempą.

Pawel Petkowski
pawel.petkowski.3 - facebook.com

"Otwarcie kampanii planuję w nadchodzący weekend. Ruszamy od początku przyszłego tygodnia" - podkreślił kandydat. Wyjaśnił, że decyzja o jego starcie na prezydenta Sopotu w nadchodzących wyborach samorządowych została podjęta pod koniec ubiegłego tygodnia na posiedzeniu zarządu struktury, którą tworzą posłowie partii z woj. pomorskiego.

Jego zdaniem Sopot, którym chce zarządzać, "demograficznie umiera od wielu dekad". Zaznaczył, że należy przyciągnąć do kurortu młodych ludzi i zwrócić się z większą troską do mieszkańców. "Miasto powinno mieć synergię pomiędzy tkanką miejską a tkanką turystyczną" - oznajmił i dodał, że w jego przekonaniu zostało to "zaburzone". "Mieszkańcy czują się traktowani po macoszemu we własnym mieście" - stwierdził.

Zaznaczył, że przed wyborami chciałby uczciwej debaty z kontrkandydatami o przyszłości Sopotu. "Moich kontrkandydatów niewiele różni. Jedyną alternatywą jest kandydat z Prawa i Sprawiedliwości" - powiedział.

Paweł Petkowski ma 45 lat. Jest absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego. Pełni funkcję szefa klubu radnych PiS w Sopocie i jest szefem miejskich struktur PiS. W Radzie Miasta zasiada od 2018 roku.

W nadchodzących wyborach na prezydenta Sopotu wystartuje Jarosław Kempa, wiceprzewodniczący Rady Miasta, który reprezentuje ruch miejski "Kocham Sopot" oraz pełniąca funkcję prezydentki Magdalena Czarzyńska-Jachim, która wystartuje z "Koalicji dla Sopotu Magdaleny Czarzyńskiej-Jachim" popieranej przez PO, PSL, Lewicę, Razem oraz Nowoczesną.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Paweł Petkowski #Sopot

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mt
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo