Prezes PiS pytany o wczorajszą konwencję PiS i kwestie bezpieczeństwa przyznał, że zagrożenia dotyczące bezpieczeństwa to z jednej strony zagrożenia związane z wojną na Ukrainie.
- Mamy przy naszych granicach wojnę. Musimy przygotować się i zrobić wszystko, by rozszerzenie tej wojny było bardzo mało prawdopodobne. Gdyby jednak miało do niego dojść, musimy tę wojnę wygrać. I to wygrać własnymi siłami. Nasi przeciwnicy są co do tego sceptyczni – tłumaczył.
Wskazał, że druga kwestia to bezpieczeństwo wewnętrze. - To sprawa nielegalnej migracji. W Polsce mogą się powtórzyć sceny, które mają miejsce nieustannie prawie we wszystkich krajach Europy Zachodniej – mówił dalej.
Premier Jarosław Kaczyński w programie #GośćWiadomości na antenie @tvp_info: W tej chwili w Unii Europejskiej prezentowane są plany, które w istocie sprowadzają się do tego, że państwa tracą suwerenność. My nigdy się na to nie zgadzaliśmy i się nie zgodzimy.
— Kancelaria Premiera (@PremierRP) October 2, 2023
Przedstawił dokument ws. projektu przymusu relokacji wewnątrz UE.
- To dokument dotyczący tego, by wyciągnąć szybkie wnioski z sytuacji na Lampedusie. One mają polegać na relokacji. Są trzy wersje tego dokumentu: Komisji Europejskiej, Parlamentu Europejskiego i Rady Europejskiej. Te dwa pierwsze nie przewidują żadnej możliwości uchylenia się. Trzeci przewiduje taką możliwość poprzez zapłaty w tysiącach euro za migrantów, których się nie przyjęło
– mówił.
Decyzje co do tego, ilu tych migrantów miałoby być rewokowanych, byłyby podejmowane w Komisji Europejskiej, bez względu na nasz kraj - ostrzegał.
 
                        
        
        
        
         
                         
                         
                         
            ![Kosiniak-Kamysz odtrąbił swój wielki "sukces". Otrzymał ripostę od Błaszczaka [ZOBACZ]](https://files.niezalezna.tech/images/upload/2025/10/31/n_2200cc10d9139cf7554b76f63b8a0c5a007f833b81b96e42f9a1bd525b10cc89_c.jpg?r=1,1) 
             
            ![Skandal z Jońskim w roli głównej. "Kierujemy zawiadomienie do prokuratury" - zapowiadają politycy PiS [WIDEO]](https://files.niezalezna.tech/images/upload/2025/10/31/n_594ab7700fd8ff082cc03e6151460b2002bdbbec62e2283ead2ecff0959725f7_c.jpg?r=1,1) 
             
             
             
            