Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Polityka

Wrócili tam, gdzie zaczęli. To już 10 lat od uruchomienia programu "Rodzina 500 Plus"

Dokładnie 10 lat temu, w 2016 roku, rząd Prawa i Sprawiedliwości uruchomił program Rodzina 500 plus - jedno z największych przedsięwzięć społecznych w historii współczesnej Polski. Z okazji tej okrągłej rocznicy była premier Beata Szydło, była minister pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska oraz kandydat PiS na premiera Przemysław Czarnek spotkali się z rodziną, u której politycy PiS symbolicznie inaugurowali program dekadę temu.

Wizyta u Państwa Król miała wymiar głęboko symboliczny. To właśnie ta rodzina towarzyszyła politykom PiS przy inauguracji 500 plus w 2016 roku - i to do niej wrócili dziś, by wspólnie podsumować minione dziesięć lat.

"10 lat temu wszystko się zaczęło. Dziś wracamy z wizytą do rodziny Państwa Król, z którą symbolicznie inaugurowano program 500 plus. To dobra okazja, by podsumować dekadę realnego wsparcia dla milionów polskich rodzin" - napisał Przemysław Czarnek.

Dekada zmiany

Program 500 plus od początku budził ogromne emocje - zarówno entuzjazm milionów rodzin, które otrzymały realne wsparcie finansowe, jak i krytykę ze strony ówczesnej opozycji. Nie zmienia to faktu, że przez ostatnie dziesięć lat świadczenie trafiło do niemal każdej polskiej rodziny z dziećmi i stało się trwałym elementem polityki społecznej państwa - kontynuowanym przez kolejne rządy.

Czarnek zwrócił uwagę na pokoleniowy wymiar programu. Dzieci, które przyszły na świat lub wychowywały się w pierwszych latach funkcjonowania 500 plus, mają dziś po kilkanaście lat. To pierwsze pokolenie, które dorastało w warunkach silniejszej polityki prorodzinnej państwa.

- Pokolenie 500 plus dorasta. To młodzi ludzie, którzy wychowywali się już w warunkach silniejszej polityki prorodzinnej państwa - podkreślił kandydat PiS na premiera.

 

"Wspaniałe spotkanie" - podsumowała z kolei była premier Beata Szydło.

 

Źródło: niezalezna.pl

Wesprzyj niezależne media

Ten materiał powstał dzięki wsparciu Czytelników. Pomóż nam pisać dalej