Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Spot Platformy elementem nowej strategii Tuska? Morawiecki: Czują się winni, że dali się ograć

Platforma Obywatelska czuje się winna tego, że pchała się w łapy rosyjskiego niedźwiedzia - stwierdził w rozmowie z red. Tomaszem Sakiewiczem na antenie Telewizji Republika były premier Mateusz Morawiecki. Wiceprezes PiS ocenił w ten sposób strategię partii Donalda Tuska, którą pokazała na ostatnim spocie atakującym były rząd. Polityk zaznaczył, iż choć wchodzące w skład rządu ugrupowanie dysponuje większymi zasobami, to wciąż jest nadzieja na zmiany w Parlamencie Europejskim.

Donald Tusk
Tomasz Jędrzejowski - Gazeta Polska

Ostatnio w mediach społecznościowych Platformy Obywatelskiej zamieszczono spot atakujący Prawo i Sprawiedliwość. Materiał rozpoczyna cytat z odpowiedzialnego za współpracę polskich i rosyjskich służb gen. Piotra Pytla - "Rosja już tu jest. Jej największym sukcesem w Polsce jest PiS" - słyszymy. Twórcy wideo starają się narzucić narrację, w której to partia Jarosława Kaczyńskiego ma być największym współpracownikiem Moskwy. 

Do ataku odniósł wiceprezes PiS Mateusz Morawiecki. Były premier zaznaczył, że to "w czasach (poprzednich - przyp. red.) rządów premiera Tuska polska Służba Kontrwywiadu Wojskowego podpisała umowę z rosyjską służbą specjalną". - Trudno wyrazić większe oburzenie, niż chciałbym w tym momencie - powiedział.

Były premier zauważył, że w spocie PO pojawiają się czaszki, które - według niego - "Polakom kojarzą się ze strzałem w tył głowy, z Katyniem, (...) z najtragiczniejszym rozdziałem naszej historii".

"To, co próbuje zrobić teraz Donald Tusk, to znana wszystkim strategia: łapać złodzieja. Sami czują się bardzo winni tego, że pchali się w łapy tego rosyjskiego niedźwiedzia, że zostali przez nich ograni, że pozwalali na udział rosyjskim firmom na rynku polskim i próbują dzisiaj odwrócić kota ogonem - tak oceniam tę strategię"

– powiedział.

Zaznaczył, że taktyki PO nie można lekceważyć. - Wszystkich przed tym przestrzegam, ponieważ Platforma Obywatelska dysponuje praktycznie nieograniczonym budżetem. Wykorzystuje spółki Skarbu Państwa do szerzenia tych swoich działań poprzez te chore wyobrażenia, poprzez to, że te spółki finansują media, które z kolei nas atakują i jednocześnie - oczywiście - ma za sobą ogromne poparcie wielu czynników na Zachodzie - zaznaczył.

"Mimo wszystko, chcę wlać nadzieję i otuchę w serca tych Polaków, którzy wierzą, że można inaczej. Mimo wszystkich dział, skierowanych przeciwko nam, wszystkich rodzajów policji, trzymamy się mocno, jesteśmy zjednoczeni, wygraliśmy wybory samorządowe - najlepszy wynik w historii ćwierćwiecza - teraz mam nadzieję. życzę sobie tego i wszystkim Polakom, żebyśmy szli po kolejne zwycięstwo 9 czerwca w wyborach do europarlamentu"

– oznajmił.


 Źródło: niezalezna.pl

 

#Mateusz Morawiecki #Donald Tusk #spot Platformy

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Wczytuję ocenę...
Wideo