Przekaż 1,5% na media Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy! Dowiedz się więcej »

Zapowiadał masakrę i strzelił do policjantów. Na kogo głosował Maksymilian F.?

Mężczyzna, który strzelał do policjantów we Wrocławiu, bardzo poważnie ich raniąc, dość szczegółowo relacjonował w sieci swoje życie prywatne. Nie tylko odgrażał się, że otworzy ogień do funkcjonariuszy, ale też... pokazał, na kogo głosował w wyborach 15 października.

Głosowanie Maksymiliana F.
Instagram - arch. pryw. Maksymiliana F.

Maksymilian F. był poszukiwany listem gończym, miał odbyć karę sześciu miesięcy pozbawienia wolności za oszustwo. W piątek wieczorem został rozpoznany i zatrzymany przez patrol policji. Gdy funkcjonariusze przewozili F. celem osadzenia w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych (PdOZ), ten strzelił do nich z pistoletu. Dwóch policjantów jest w ciężkim stanie i przebywa w szpitalu. Maksymiliana F. policja zatrzymała w sobotę rano przy ul. Kanałowej, kilka kilometrów od miejsca zdarzenia.

Usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa, za które grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności. Sąd aresztował go tymczasowo na okres trzech miesięcy.

Już po zbrodni okazało się, że F. planował swój czyn. Ostrzegał, że jeżeli policja się do niego zbliży, to pierwszy otworzy ogień. Często wypowiadał się na swoim koncie na Instagramie, tam również zamieszczał relacje z codziennego życia. Z kolei 15 października zamieścił... migawkę z głosowania.

Na kogo głosował Maksymilian F.?

Okazuje się, że wybrańcami Maksymiliana F. okazali się politycy... Koalicji Obywatelskiej. W kolejnych wyborach Maksymilian F. będzie mógł głosować już tylko w odosobnieniu - niewykluczone, że do końca życia. Być może znajdzie się wśród osób o podobnych poglądach, bo nie jest tajemnicą, że KO ma wysokie poparcie w Zakładach Karnych.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Maksymilian F. #Wrocław #policja #wybory 2023

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
mk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo