Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Skandal w ministerstwie! Zdemontowano patriotyczną tablicę. Pracownicy resortu nabrali wody w usta

Posłowie Michał Woś, Andrzej Śliwka i Dariusz Matecki przybyli z kontrolą do Ministerstwa Klimatu i Środowiska. Jakież było ich zdziwienie, gdy zobaczyli, że w ministerstwie zdemontowano... patriotyczną tablicę.

Interwencja poselska w ministerstwie
fot. X - Andrzej Śliwka

Tablica w ministerstwie była poświęcona bohaterom, którzy nie poddali się komunistycznemu i sowieckiemu zniewoleniu Polski w latach 1944-1963. Na tablicy widniał podpis śp. Jana Szyszko, ministra środowiska w latach 2015-2018.  Oprócz tablicy, był też znak Polski Walczącej i wizerunki niezłomnych. Najwyraźniej komuś to przeszkadzało...

- W gmachu ministerstwa zdemontowano tablice poświęcone Żołnierzom Wyklętych. Skandal. Dyrektor Generalna nie ma pojęcia kto wszedł do strefy ochronnej i to zrobił. Kompromitacja - relacjonuje poseł Woś.

- Z wypowiedzi pana Piotra Szczepańskiego, realnego szefa GP, obecnie eksperta w MKiŚ, byłego szefa biura poselskiego pani Hennig-Kłoski i członka partii Polska2050 usłyszeliśmy, że osoby i organizacje, które zostały upamiętnione „mogą być różnie oceniane historycznie - napisał z kolei Andrzej Śliwka. 

"Dodatkowo pani Dyrektor Generalna, powiedziała nam, że ewentualny powrót tablic zależy od decyzji politycznej. A na sam koniec interwencji przybiegł pan Dominik Gajewski, świeżo powołany zastępca dyrektora departamentu prawnego, przerwał wszystkim i powiedział, że może być to jednak remont. Jednak zaprzeczyła temu obecna pani Dyrektora Generalna" - dodał. 

- Tablice znajdowały się w strefie tajnej. Dyrektor Generalna nie wie co się stało z tymi tablicami. Ktoś wchodzi do strefy tajnej w budynku rządowym i ściąga patriotyczne tablice, posłom nie chcą udzielić informacji kto za to odpowiada - zaznaczył Dariusz Matecki.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Andrzej Śliwka #Ministerstwo #Ministerstwo Klimatu #tablica patriotyczna #bezprawie Tuska

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo