Maja Nowak, reprezentująca Polskę 2050, pełniła funkcję wiceministra rodziny, pracy i polityki społecznej oraz pełnomocnika rządu do spraw osób niepełnosprawnych od grudnia 2025 roku. Zastąpiła na tych stanowiskach Łukasza Krasonia, również z Polski 2050.
W czwartek, za pośrednictwem mediów społecznościowych, poinformowała o swojej rezygnacji.
„Nie była to łatwa decyzja, bo nigdy nie przyszłam do ministerstwa dla stanowiska. Przyszłam dla spraw. Dla ludzi. Dla zmian, o które od wielu lat także walczyłam jako społeczniczka. Wszystko, czego się podejmuję, staram się robić na 100 procent. Z pełnym zaangażowaniem, odpowiedzialnością i sercem. Tak samo podeszłam do tej misji" - napisała Nowak.
Jako powód rezygnacji wskazała sprawy rodzinne. „Dziś jednak moje dziecko potrzebuje mnie bardziej niż ministerstwo. A są momenty, w których trzeba zatrzymać się i wybrać to, co najważniejsze" - przyznała.