Odesłany przez prezydenta Ukrainy Order Orła Białego dotarł już do Warszawy. W goście poparcia decyzji polskiego przywódcy o odebraniu najwyższego polskiego odznaczenia Wołodymyrowi Zełenskiemu po tym jak nadał jednej z jednostek Sił Zbrojnych Ukrainy imienia „Bohaterów UPA”, swoje ukraińskie odznaczenia oddają kolejni odznaczeni.
Do Jarosława Kaczyńskiego, Mariusza Błaszczaka, Marka Kuchcińskiego i Zbigniewa Raua dołączył Adam Bielan.
"Zwracam ukraiński order »Za zasługi«. Jest to wyraz solidarności z decyzją Prezydenta Karola Nawrockiego oraz stanowczego sprzeciwu wobec haniebnej polityki władz ukraińskich"
- poinformował europoseł PiS.
Zaznaczył, że "nie są działania przeciwko narodowi ukraińskiemu".
"Należy nadal wspierać Ukrainę w walce z Rosją licząc na jak najszybsze zwycięstwo Kijowa. Wróg jest w Moskwie. Dobry sojusz i wspólna przyszłość musi opierać się jednak na wzajemnym szacunku, zrozumieniu i prawdzie. Oczekuję od strony ukraińskiej opamiętania i natychmiastowego odejścia od polityki tożsamościowej opartej na bestialskiej zbrodni i kłamstwie wołyńskim"
- przekazał w swoim wpisie.