Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Polityka

Kolejne odznaczenie wraca do Kijowa. Wyraz solidarności z decyzją prezydenta Nawrockiego

Rośnie grono polityków, którzy po decyzji o odebraniu Orderu Orła Białego Wołodymyrowi Zełenskiemu zwracają ukraińskie odznaczenia. "Jest to wyraz solidarności z decyzją Prezydenta Karola Nawrockiego oraz stanowczego sprzeciwu wobec haniebnej polityki władz ukraińskich" - napisał Adam Bielan.

Odesłany przez prezydenta Ukrainy Order Orła Białego dotarł już do Warszawy. W goście poparcia decyzji polskiego przywódcy o odebraniu najwyższego polskiego odznaczenia Wołodymyrowi Zełenskiemu po tym jak nadał jednej z jednostek Sił Zbrojnych Ukrainy imienia „Bohaterów UPA”, swoje ukraińskie odznaczenia oddają kolejni odznaczeni.

Do Jarosława Kaczyńskiego, Mariusza Błaszczaka, Marka Kuchcińskiego i Zbigniewa Raua dołączył Adam Bielan.

"Zwracam ukraiński order »Za zasługi«. Jest to wyraz solidarności z decyzją Prezydenta Karola Nawrockiego oraz stanowczego sprzeciwu wobec haniebnej polityki władz ukraińskich"

- poinformował europoseł PiS.

Zaznaczył, że "nie są działania przeciwko narodowi ukraińskiemu".

"Należy nadal wspierać Ukrainę w walce z Rosją licząc na jak najszybsze zwycięstwo Kijowa. Wróg jest w Moskwie. Dobry sojusz i wspólna przyszłość musi opierać się jednak na wzajemnym szacunku, zrozumieniu i prawdzie. Oczekuję od strony ukraińskiej opamiętania i natychmiastowego odejścia od polityki tożsamościowej opartej na bestialskiej zbrodni i kłamstwie wołyńskim"

- przekazał w swoim wpisie.

Źródło: niezalezna.pl

Wesprzyj niezależne media

Ten materiał powstał dzięki wsparciu Czytelników. Pomóż nam pisać dalej

AKTUALNE PETYCJE

NAJNOWSZE Polityka