Dzień przed zaprzysiężeniem Karola Nawrockiego na prezydenta RP, kancelaria Donalda Tuska znów zaatakowała Sławomira Cenckiewicza.
Dziś, 5 sierpnia 2025 r. Kancelaria Prezesa Rady Ministrów wniosła skargi kasacyjne do Naczelnego Sądu Administracyjnego od wyroków WSA z dnia 17 czerwca br. w przedmiocie cofnięcia poświadczeń bezpieczeństwa w zakresie dostępu do informacji niejawnych p. Sławomira Cenckiewicza
- przekazał w mediach społecznościowych rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych, Jacek Dobrzyński.
Myśląc, że wniesienie skargi kasacyjnej wystarczy, Dobrzyński stwierdził, że zgodnie z ustawą o ochronie informacji niejawnych, "p. Sławomir Cenckiewicz nie posiada dostępu do informacji niejawnych".
Lewandowski jasno: Cenckiewicz ma poświadczenia
Do takich "rewelacji" KPRM odniósł się na Twitterze mec. Bartosz Lewandowski. "Profesor Cenckiewicz ma dostęp do informacji niejawnych. Musicie zrobić lepszą analizę prawną" - podkreślił.
Wyjaśnił, że kontrolne postępowanie sprawdzające wobec Cenckiewicza zakończyło się już dawno, dlatego nie ma zastosowania artykuł ustawy o ochronie informacji niejawnych (dotyczący tejże kontroli). A że Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił decyzję o cofnięciu poświadczenia Cenckiewiczowi, ponieważ, było wyłącznie motywowane politycznie, w tym przypadku zastosowanie mają przepisy prawa o postępowaniu przed sądami administracyjnymi.
Oznacza to, że z chwilą wydania wyroku przez WSA decyzja o cofnięciu poświadczenia bezpieczeństwa nie wywołuje skutków prawnych aż do prawomocnego zakończenia postępowania
– podkreślił mec. Lewandowski.
"Podsumowując: nie ma żadnych przeszkód do objęcia przez profesora Cenckiewicza funkcji Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego. W przypadku ograniczania Pana Profesora w przysługujących mu uprawnieniach i nierespektowania obowiązujących przepisów, razem z Panią Mecenas Alicją Kurek podejmiemy konieczne kroki prawne" - zakończył Lewandowski.
Panie Ministrze, proszę nie dezinformować opinii publicznej.
— Bartosz Lewandowski (@BartoszLewand20) August 5, 2025
Prof. @Cenckiewicz ma dostęp do informacji niejawnych. Musicie zrobić lepszą analizę prawną.
Po pierwsze to kontrolne postępowanie sprawdzające dawno już się wobec Pana Profesora zakończyło, dlatego 33 ust.1 i 7… pic.twitter.com/UWRG7dxivP
 
                        
        
        
        
         
            
            
           
                         
                         
                        !["Głęboka zależność" posła PSL. Ozdoba kpi: Działa w zorganizowanej grupie przestępczej [ZOBACZ]](https://files.niezalezna.tech/images/upload/2025/10/30/n_71d00f12dbdef38386e6b9aa55d1c8ee6fc5870acbdfd31a77db4b769bdeab45_c.jpg?r=1,1) 
             
            ![Ścigają polityków PiS za działania zgodne z prawem. Przyznał to sam Wawrykiewicz [WIDEO]](https://files.niezalezna.tech/images/upload/2025/10/30/n_48ae91e889b635d3eb9dc2bb120a47c502b21b77f0fb5f138f12e0e8bdedddc2_c.jpg?r=1,1) 
             
             
             
             
            