Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Polityka

"Europa powinna się przebudzić". Szczucki komentuje skierowanie 5000 amerykańskich żołnierzy do Polski

Donald Trump poinformował, że wyśle do Polski dodatkowo 5 tys. amerykańskich żołnierzy. Czy gdyby nie Karol Nawrocki, to taka decyzja by nie zapadła? Takiego zdania jest Krzysztof Szczucki. Poseł PiS był gościem Telewizji Republika w programie "Pierwsza Rozmowa Dnia".

Późnym wieczorem czasu polskiego Donald Trump ogłosił, że Stany Zjednoczone wyślą do Polski dodatkowo 5 tys. amerykańskich żołnierzy. Prezydent USA już podkreślił, że na wstępie swojego oświadczenia podkreślił, że to wynik jego relacjami z prezydentem Karolem Nawrockim.

Poseł Krzysztof Szczucki na antenie Telewizji Republika w programie "Pierwsza Rozmowa Dnia" zdecydowanie ocenił, że gdyby nie Karol Nawrocki, to taka decyzja by nie zapadła. Podkreślił, że to nie tylko jego subiektywne zdanie, ale napisał o tym wprost amerykański przywódca.

Polityk zapytany o to, dlaczego tej decyzji nie zawdzięczamy obecnemu rządowi odparł, że "nie potrafi on w sposób prawidłowy ułożyć sobie relacji z naszym najważniejszym sojusznikiem". - Z państwem, które jest gwarantem naszego bezpieczeństwa. Nie mamy własnego potencjału obronnego, więc musimy mieć jednego sojusznika jakim są Stany Zjednoczone - kontynuował.

"Europa powinna się przebudzić"

Poseł PiS podkreślił, że Polacy powinni się cieszyć, że nasze państwo zostało szczególnie docenione. Dodał, że "Europa powinna się przebudzić".

Stany Zjednoczone już maja dość tego pasażera na gapę, który tutaj mnóstwo pieniędzy wydaje na konsumpcję, [...] obywatele amerykańscy nam tej konsumpcji tutaj bardzo często zazdroszczą, a jednocześnie nie dofinansowuje swojego wojska. Nie mówię o Polsce, tylko mówię o innych państwach, chociażby o państwie niemieckim

- powiedział Szczucki.

 

 

Źródło: niezalezna.pl, Telewizja Republika

Wesprzyj niezależne media

Ten materiał powstał dzięki wsparciu Czytelników. Pomóż nam pisać dalej

NAJNOWSZE Polityka