Clifford Chance i kagiebiści od remontu Tu-154 » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

Prawo i Sprawiedliwość umacnia się na czele. Spadek notowań Koalicji Obywatelskiej

Gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę to zwyciężyłaby w nich Zjednoczona Prawica na którą chęć oddania głosu zadeklarowało 37 proc. respondentów. Jak wynika z sondażu Estymatora dla portalu DoRzeczy.pl na kolejnych miejscach uplasowałyby się: Koalicja Obywatelska - 26,1 proc., Polska 2050 Szymona Hołowni - 11,8 proc. oraz Lewica - 9,9, proc.

n/z Jaroslaw Kaczynski fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Badanym zadano pytanie: "Gdyby w najbliższą niedzielę odbywały się wybory do Sejmu, to na którą z poniższych partii, bądź koalicji partii, oddał/a/by Pan/i swój głos?".

37 proc. ankietowanych w odpowiedzi wskazało na PiS – Zjednoczoną Prawicę (wzrost o 1 pkt proc. w stosunku do poprzedniego badania z sierpnia); 26,1 proc. - na Koalicję Obywatelską (spadek o 2 pkt. proc.); natomiast 11,8 proc. respondentów - na Polskę 2050 Szymona Hołowni (wzrost o 1,7 pkt. proc.).

Na kolejnych miejscach znalazły się: Lewica (Nowa Lewica, Razem) z poparciem 9,9 proc. (spadek o 0,7 pkt. proc.), PSL - Koalicja Polska z poparciem 6,7 proc. (spadek o 0,2 pkt proc.).

Konfederacja Wolność i Niepodległość (KORWiN, Ruch Narodowy, Korona Polska) mogłaby liczyć - według badania - na 6,6 proc. (wzrost o 0,3 pkt. proc.).

Chęć głosowania na Kukiz'15 zadeklarowało 1,6 proc. badanych (o 0,2 pkt. proc. mniej niż w sierpniu). Zagłosować na "inne ugrupowania" chce natomiast - według sondażu - 0,3 proc. respondentów (wzrost o 0,1 pkt. proc.).

 

 Źródło: Pap, Niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
as
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo