Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
,Joanna Gepfert,
28.04.2017 19:58

Tak szlabanowi na gadulstwo

Ministrowie i doradcy rządu Beaty Szydło mówią zdecydowanie za dużo. Gadatliwość tego gabinetu może wynikać z dobrych chęci, ale jak wiadomo, jest nimi piekło wybrukowane.

Ministrowie i doradcy rządu Beaty Szydło mówią zdecydowanie za dużo. Gadatliwość tego gabinetu może wynikać z dobrych chęci, ale jak wiadomo, jest nimi piekło wybrukowane. Plagą są tu nieprzemyślane komentarze i inicjatywy, które rodzą się często dopiero przed mikrofonami i kamerami mediów. Szczególnie nieszczęsne są zapowiedzi działań, które może zostaną podjęte, a może nie. Konsekwentne ucinając plotki na temat zmian w składzie Rady Ministrów, chociaż w tej sprawie pani premier dała nadzieję, że będzie lepiej. Wszyscy eksperci od komunikacji zgodzą się tu z Beatą Szydło, że o takich zmianach się nie mówi, tylko je robi. Świetnie, czyli szybko i stanowczo, zareagowała też pani premier na absurdalne dywagacje minister cyfryzacji Anny Streżyńskiej w sprawie niewłaściwej polityki rządu, którego jest członkiem. Dobrym krokiem wizerunkowym było też zwołanie przez premier Szydło spotkania dyscyplinującego ze wszystkimi ministrami i wiceministrami. Bez większej odpowiedzialności za słowa, spójnej polityki informacyjnej i czasem zwykłego trzymania języka za zębami łatanie ostatnich strat sondażowych będzie dla obozu rządzącego bardzo trudne.

Wesprzyj niezależne media

Ten materiał powstał dzięki wsparciu Czytelników. Pomóż nam pisać dalej

AKTUALNE PETYCJE

NAJNOWSZE