Serce dla Inki” na Jasnej Górze stało się ukoronowaniem tych wszystkich ostatnich lat, gdy upamiętnialiśmy wspólnie z wieloma patriotycznymi środowiskami bohaterską sanitariuszkę, która stała się ikoną Żołnierzy Wyklętych. Ukoronowaniem i zarazem zaczynem kolejnych „Serc dla Inki”.
W marcu poświęciliśmy serce w bursztynowym ołtarzu ojczyzny w kościele św. Brygidy w Gdańsku, w maju w szkole salezjańskiej w Toruniu. We wrześniu z okazji 95. rocznicy urodzin Siedzikówny, serce trafiło do Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL. Ta uroczystość z kolei zainaugurowała Ogólnopolski Kongres Dekada Wyklętych. Stał się on ważnym wydarzeniem, na którym podsumowano minione dziesięciolecie, odkąd z inicjatywy ustawodawczej prezydenta RP prof. Lecha Kaczyńskiego ustanowiono Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
To wszystko już za nami. Trwają jednak przygotowania do kolejnych uroczystości. W ubiegłym miesiącu zainaugurowaliśmy akcję „Serce dla Inki” w parafii pw. Zwiastowania NMP w Białymstoku i parafii pw. św. Stanisława Kostki w Płocku. Przez całe niedziele miałem okazję opowiadać o naszej inicjatywie i zachęcić do zbiórek na ten cel. W to przedsięwzięcie, zarówno w Białymstoku, jak i w Płocku, zaangażowały się już kluby „GP” i kibice. Uroczystości poświęcenia nowych serc zaplanowaliśmy na marzec przyszłego roku. Wszystkich naszych Czytelników tradycyjnie już proszę o wsparcie!