Rząd w tajemnicy przygotowuje przyjęcie masowej fali migrantów » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Walka Republiki o multipleks z poparciem prezydenta. „Jej istnienie jest ważne dla bezpieczeństwa Polski"

- Istnienie takich mediów jak Telewizja Republika, jak media konserwatywne, jest niezwykle ważny nie tylko dla polskiej demokracji, ale jest niezwykle ważne także i dla polskiego bezpieczeństwa - powiedział w rozmowie z red. Michałem Rachoniem na antenie Telewizji Republika prezydent Andrzej Duda.

Andrzej Duda w TV Republika
screen - Telewizja Republika

Wczoraj Telewizja Republika złożyła wniosek do KRRiT o ogólnopolski multipleks. O próbę budowania większego zasięgu stacji został zapytany prezydent Andrzej Duda.

"Ja nie mam żadnej wątpliwości, co do jednego - rzeczywiście wolne media, pluralistyczne media, w których będą prezentowane i reprezentowane różne punkty politycznego widzenia, są bardzo ważne dla bezpieczeństwa Polski. (...) oczywiście bardzo są ważne dla demokracji, fundamentalnie ważne dla demokracji po to, żeby ludzie mogli sobie też i wyrobić opinię własną, ale przede wszystkim są dzisiaj bardzo ważne dla naszego bezpieczeństwa" 

– powiedział.

Wyjaśnił, że dzięki istnieniu takich mediów opinia publiczna jest w stanie poznawać prawdę. - Żeby można było mówić chociażby o takich sprawach, jak to, kto rzeczywiście współpracował z Rosją, kto rzeczywiście współpracował z rosyjskimi służbami i kto rzeczywiście się po prostu mylił w poprzednich latach, kto popełnił kardynalne błędy polityczne - oznajmił.

Prezydent odniósł się także do rzekomo wolnych mediów, które są tak określane przez lewicowo-liberalną część polskiej sceny politycznej. - Dzisiaj opowiada się o tym, że jakaś tam grupa mediów to są wolne media. Ja wiem, jak te media są wolne, bo przez lata miałem możliwość zapoznawania się z materiałami, które przez te media były sprawozdawane i wiele z tych mediów, jak to mówią w jednej z polskich komedii: słowa prawdy na mój temat nigdy nie powiedziało - powiedział.

"Ja nie mam nic przeciwko temu, żeby istniały media, które nieustannie będą wspierały strony liberalno-lewicową, reprezentowaną przez pana Donalda Tuska. Nie mam nic przeciwko temu. Zdaję sobie sprawę z tego, że tak jest skonstruowany świat. Na świecie takie media są z reguły bardzo silne, to też kwestia osobistych przekonań większości środowiska, jakim jest środowisko dziennikarskie, które najczęściej z natury jest bardziej lewicowe. Dobrze. Nie ma żadnego problemu. Ja uważam, że tak powinno być. Ale uważam, że także i druga strona sceny politycznej i ci, którzy reprezentują jeszcze inne poglądy, mają prawo do tego, żeby były również media, które reprezentują ich punkt widzenia, w których oni mogą się swobodnie wypowiedzieć, a nie są zakrzykiwani przez prowadzących - bo trudno niektórych z nich nazwać dziennikarzami - i uważam, że tak po prostu powinno być"

- powiedział.

Prezydent zaznaczył, ze w czasach, "kiedy w brutalnie, nielegalny sposób została przejęta Telewizja Polska i generalnie media publiczne, kiedy wiemy, w czyich rękach jest większość i jaki pogląd reprezentuje większość stacji radiowych i telewizyjnych, istnienie takich mediów, jak Republika, jak tzw. media prawicowe - ja raczej nazywam je mediami konserwatywnymi - jest niezwykle ważne nie tylko dla polskiej demokracji, ale jest niezwykle ważne także i dla polskiego bezpieczeństwa.


 Źródło: niezalezna.pl

 

#Telewizja Republika #prezydent Andrzej Duda #koncesja

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Wczytuję ocenę...
Wideo