W najnowszym numerze Tygodnika „Gazeta Polska”, dostępnym w sprzedaży od środy 26 kwietnia 2023 r., szczególnie polecamy tekst Grzegorza Wierzchołowskiego o tym, jak Putin miał zaśpiewać w Zielonej Górze. Będzie też o tym, jak rosyjski Vivus uniknął sankcji oraz o kulisach unijnej pseudogry o klimat. Ponadto w numerze najważniejsze informacje i analizy z kraju i ze świata. „Gazeta Polska” - tygodnik niepodległego Polaka. Zamów wygodną prenumeratę cyfrową.
Putin, który miał śpiewać przed polską publicznością na festiwalu pod patronatem ministra Zdrojewskiego, polska wyprawa na Syberię we współpracy z Szojgu, festiwal piosenki pod wspólnym patronatem prezydent Zdanowskiej i rosyjskiego ambasadora czy propagandowa wystawa o olimpiadzie w Soczi w muzeum nadzorowanym przez marszałka Struzika... Komisja ds. badania wpływów rosyjskich zajmować się będzie głównie polityką, gospodarką i służbami specjalnymi, ale za rządów PO-PSL także sfera kultury padła ofiarą zbliżenia z Moskwą.
Łotewska grupa finansowa związana z rosyjskim oligarchą trzy dni przed rozpoczęciem obowiązywania w Polsce ustawy sankcyjnej sprzedała firmę pożyczkową dotychczasowej prezes. Kulisy tej transakcji bada Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego.
Wojna i problemy na rynku energetycznym nie otrzeźwiły Unii Europejskiej. Politycy Parlamentu Europejskiego przegłosowali rozszerzenie systemu handlu emisjami na mieszkalnictwo i transport. Oznacza to, że albo wydamy pieniądze, aby radykalnie zmienić nasze przyzwyczajenia, albo będziemy słono płacić za rzeczy, o których dzisiaj nawet nie myślimy.
21-letni Jake Teixeira poszedł w ślady Edwarda Snowdena, ale towarzyszyły mu zupełnie inne motywy. Zdradził sekrety swojego kraju, bo… chciał zaimponować grupie swoich nastoletnich kolegów z internetu.
Kolejne kraje decydują się na legalizację eutanazji lub rozszerzenie jej zakresu, a między innymi w Holandii liczba śmiercionośnych zabiegów stale rośnie. Jednak widocznemu trendowi przeciwstawia się Portugalia. Politycy popierający tego rodzaju „zabiegi” często posługują się fałszywą argumentacją, która służy szerszej walce politycznej.
Na pierwszy rzut oka ta wojna zaskakuje. Wszak pożarło się dwóch najpotężniejszych generałów wojskowej junty rządzącej od kilku lat Sudanem. W rzeczywistości ten konflikt dojrzewał od dawna. Zapalnikiem okazał się spór o oddanie władzy cywilom i uderzenie w złoty interes wagnerowców.
Spadający na głowę topór. Siedem włóczni wbitych w ciało. Męczeńska śmierć z rąk „psich głów” – Prusów rozwścieczonych misją ewangelizacyjną biskupa. A potem szybkie wyniesienie na ołtarze. I głęboki ślad w polskich dziejach i kulturze. 23 kwietnia 997 roku zginął zamordowany przez pogan św. Wojciech, patron Polski, Czech i Węgier. Relikwie świętego, obecnie rozrzucone po świecie, stanowiły bezcenną wartość dla rodzącego się Królestwa Polskiego. W życiu św. Wojciecha wielką rolę odegrała wizyta w klasztorze benedyktyńskim na Monte Cassino.
Tygodnik "Gazeta Polska" dostępny w wygodnej prenumeracie cyfrowej
Sprawdź ofertę prenumeraty cyfrowej TUTAJ » prenumerata.swsmedia.pl oraz pod numerem telefonu 605 900 002 lub 501 678 819