Putin chce przejąć kontrolę nad Zachodem To jego ostateczny celi » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

"Gazeta Polska" NOWY NUMER: Clifford Chance i kagiebiści od remontu TU-154

Kancelaria Clifford Chance, która miała kierować prokurator Wrzosek wykonującą polecenia ministra Sienkiewicza ws. mediów publicznych, od lat wspiera interesy ludzi Kremla. „Gazeta Polska” dotarła do dokumentów potwierdzających jej powiązania z rosyjskimi firmami remontującymi rządowego tupolewa, w którym zginął prezydent RP. Temat okładkowy najnowszego numeru tygodnika "Gazeta Polska" jest niezwykle mocny. Czytaj "Gazetę Polską", zamów wygodną prenumeratę cyfrową.

Gazeta Polska - nowy numer
fot. - Gazeta Polska

TEMAT NUMERU:

  • Clifford Chance i kagiebiści od remontu TU-154

Znana międzynarodowa kancelaria prawna Clifford Chance, o której głośno jest ostatnio w związku ze skandalicznymi okolicznościami przejęcia polskich mediów publicznych, doradzała rządowi w Moskwie, obsługiwała rosyjski bank objęty sankcjami i działała w imieniu kredytodawców gazociągu Nord Stream. Ale to nie wszystko. Kancelaria uczestniczyła w transakcjach, na których zarabiali dwaj kremlowscy oligarchowie związani z remontem samolotu Tu-154 przed katastrofą smoleńską

– pisze Grzegorz Wierzchołowski w okładkowym temacie. Polecamy!

PONADTO W NUMERZE:

  • PiS wygrywa z KO

Prawo i Sprawiedliwość triumfuje w wyborach samorządowych, osiągając – według wyników exit poll – poparcie w skali ogólnopolskiej na poziomie 33,7 proc. Druga okazała się Koalicja Obywatelska Donalda Tuska z wynikiem 31,9 proc., a podium – nieco w tyle – zamyka Trzecia Droga, na którą głos oddało 13,5 proc. biorących udział w głosowaniu. Na dalszych miejscach uplasowały się Konfederacja (7,5 proc.) i Lewica (6,8 proc.). – To duża żółta karta dla ekipy rządzącej i Donalda Tuska, która wzmacnia Zjednoczoną Prawicę przed czerwcowymi wyborami do europarlamentu i przyszłorocznymi wyborami prezydenckimi – ocenia prof. Mieczysław Ryba. Polecamy tekst Jana Przemyłskiego.

  • Prokuratorskie fikołki prawne wokół księdza Olszewskiego

Według prokuratorów fundacja księdza Michała Olszewskiego nie powinna nawet wziąć udziału w konkursie Funduszu Sprawiedliwości na utworzenie specjalnego ośrodka dla ofiar przestępstw. Uznano, że duchowny może odpowiadać karnie jak urzędnicy, ponieważ miał z nimi współdziałać i wiedzieć o rzekomym łamaniu prawa. Tymczasem gmach został prawie ukończony, ale inicjator inwestycji trafił do aresztu. Zdaniem części prawników działania prokuratury są skandaliczne i absurdalne

– warto przeczytać tekst Huberta Kowalskiego.

  • Skompromitowany prokurator od "Starucha" zajmuje się księdzem Olszewskim

Prokurator Piotr Woźniak, który kilkanaście lat temu nadzorował sprawę Piotra Staruchowicza, kibica Legii Warszawa, nazywanego osobistym więźniem Donalda Tuska, dziś znów zajmuje się przeciwnikami premiera. Przypomnijmy, że „Staruch” został prawomocnie uniewinniony, a zeznania świadka koronnego, któremu uwierzył prokurator Woźniak, okazały się kompletnie niewiarygodne. 30 stycznia 2024 roku prokurator generalny Adam Bodnar powołał zespół śledczy, który znowu zajmuje się przeciwnikami Tuska, tym razem tymi z podlegającego ministrowi Zbigniewowi Ziobrze Funduszu Sprawiedliwości. W skład zespołu wchodzi prokurator Piotr Woźniak. I znowu w sprawie pojawia się – tym razem – tzw. mały świadek koronny. – Prokurator Woźniak to główny autor obu śledztw, choć formalnie zespołem kieruje prokurator Marzena Kowalska – mówi nasz informator. A całą sprawę szczegółowo opisuje Piotr Lisiewicz. 

  • Zespół śledczy z zadaniem od Bodnara

Jasno określony został cel zespołu śledczego nr 2 Prokuratury Krajowej, a w jego składzie nie brak prokuratorów w przeszłości zdegradowanych przez Zbigniewa Ziobrę czy działaczy Lex Super Omnia – stowarzyszenia nieukrywającego niechęci do byłego ministra sprawiedliwości. I zaczęli od wtargnięcia do domu Ziobry, gdy przebywał on w szpitalu. Prawnicy, z którymi rozmawiała „Gazeta Polska”, są zgodni, że istnieją poważne wątpliwości, czy są w stanie zachować zasadę bezstronności. Takowych już nie ma w kwestii politycznych motywów akcji w sprawie Funduszu Sprawiedliwości. O tym, że prokuratura jest narzędziem koalicji 13 grudnia, przeczytacie w tekście Grzegorza Brońskiego.

  • Unesco albo mur. Rosjanie wykorzystują pożytecznych idiotów?

- W ostatnich tygodniach w Puszczy Białowieskiej pojawiła się komisja komitetu UNESCO. Miała ona zbadać stan najsłynniejszej polskiej puszczy. Po wizycie aktywiści oraz Ministerstwo Klimatu i Środowiska komunikują, że status obiektu jest zagrożony, a Puszcza Białowieska może stracić markę. Wszystko za sprawą muru, który obecne kierownictwo resortu klimatu chciałoby rozebrać. Z drugiej jednak strony MSWiA twierdzi, że płot na granicy będzie wzmacniany i rozbudowywany - pisze Jacek Liziniewicz. 

  • Tajemnica dochodów Barbary Nowackiej

Barbara Nowacka od kilku lat w swoich oświadczeniach majątkowych regularnie deklaruje przychody „z tytułu umowy cywilno- prawnej”. Nie ujawnia jednak, jaki podmiot na tej podstawie wypłaca jej wynagrodzenie. Informatorzy „Gazety Polskiej” wskazują, że może to być prywatna uczelnia, której rektorem jest jej ojciec. Na tropie zarobków minister edukacji jest Piotr Nisztor.

Te i wiele innych ciekawych informacji oraz opinii przeczytacie w tygodniku "Gazeta Polska". Nowy numer w sprzedaży od środy 10 kwietnia!

Tygodnik "Gazeta Polska" dostępny w wygodnej prenumeracie cyfrowej. Sprawdź ofertę prenumeraty cyfrowej TUTAJ » prenumerata.swsmedia.pl oraz pod numerem telefonu 605 900 002 lub 501 678 819.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Gazeta Polska #nowy numer

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo