Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Recenzja robota do mycia okien HESTER M2-PRO

Witam, nazywam się Katarzyna Różańska i uważam, że czyste i uporządkowane otoczenie jest drogą do szczęścia. Ostatnie kilka lat spędziłem na poszukiwaniu najlepszych sposobów efektywniejszego utrzymania domu. Teraz chcę podzielić się z Wami moją wiedzą i wskazówkami, aby Twój dom także lśnił czystością!

Foto: Robot HESTER
mat. pras. - niezalezna.pl

Przegląd robota myjącego okna

Po sukcesie robotów do pielęgnacji trawników i podłóg postanowiłem wypróbować również robota do czyszczenia okien. Czytałem recenzje, więc wybierałem bardzo ostrożnie - sprawdzałem, czy robot będzie pasował do moich okien i czy roboty w ogóle nadają się do regularnej pielęgnacji.

Recenzje robotów do mycia okien w Internecie 

„Mamy w domu duże okna, ten robot do czyszczenia okien jest dla mnie prawdziwym wybawieniem.”
„Na początku wydawało mi się, że słabo czyści, ale po kilku razach nauczyłem się go używać i teraz jest niezastąpionym przyjacielem.”
„Tylko przewodowy. Myślałem, że bezprzewodowy będzie lepiej, ale nie umyłem wszystkich okien za jednym ładowaniem. Zmieniliśmy się, teraz sprzątamy cały dom na raz.”
„Mieszkamy we własnym domu, w pobliżu mieszkają także krewni. Wyszło bardzo dobrze, bo możemy się dzielić i mamy nawet swego rodzaju rozrywkę.”
„Mycie okien to moja najmniej ulubiona praca, robot naprawdę pomaga. Kiedy on sprząta, ja mogę zająć się innymi rzeczami w domu. Ale tak, on też potrzebuje opieki.”
„Funkcja rozpylania wody jest niezbędna. Wypróbowaliśmy robota bez natryskiwania, ale to nie zadziałało.”
"Ja mam. To, że nie lubię myć okien, bardzo się opłaciło.”
„Kupiłem też robota do okien, ale musiałem zamówić dodatkowe ściereczki, bo trzeba je odnawiać podczas sprzątania.”
„Robot wykonał świetną robotę, usuwając kurz, ale nie usunął uporczywego brudu.”

Zgódźmy się – mycie okien nie jest najbardziej ulubioną pracą. Nie wspominając o tym, ile czasu i energii to kosztuje, mycie okien również jest niewygodne i niebezpieczne.
 
Nasza rodzina mieszka w dwupiętrowym domu, ale dla mnie, maniaka czystości, sprzątanie jest przyjemnością. Pracę ułatwia robot podłogowy, zakupiliśmy też robota – miotłę. Jak dotąd głównym problemem były okna, dlatego zacząłem szukać rozwiązania.
 
Mieszkamy w Gdańsku, niedaleko terminalu załadunku statków, więc żeby mieć idealnie czyste okna, trzeba je myć nieco częściej, a robienie tego ręcznie co kilka weekendów jest bardzo męczące i zajmuje zbyt dużo czasu... W poza tym duża ilość sąsiadów w okolicy ogrzewa swoje domy paliwem stałym, co przy czystych oknach zdecydowanie nie jest dobre. 

Foto: dommat.pras.  / niezalezna.pl

Nieszczęsny wypadek
Każdej wiosny i jesieni, kiedy przychodzi czas na generalne mycie okien, próbowałem je wyczyścić samodzielnie. Pamiętam jeden nieprzyjemny incydent, kiedy próbowałem umyć okna na tarasie. Próbując wyczyścić krawędzie okien na górze, poślizgnęłam się, straciłam równowagę i spadłam z drabiny... Dobrze, że mąż był w domu, pomógł mi wstać i pfu pfu nic strasznego się nie stało, ale bardzo się przestraszyłam.

Wtedy zaczęłam szukać rozwiązań i myśleć o tym, jak bezpiecznie umyć okna i już nie wspinać się po drabinie. Zastanawiałam się nad wynajęciem profesjonalnej firmy zajmującej się myciem okien, ale okazało się, że jest to dość droga usługa. Jedno sprzątanie kosztuje ponad 800zł .I  to tylko za jeden raz i być może trzeba będzie myć okna co najmniej cztery razy w roku.

Byłam sceptyczna…
 

Foto: robot do mycia okienmat. pras. / niezalezna.pl

Choć na początku byłam sceptyczna i nie wierzyłam, że robot do mycia okien będzie w stanie sprzątać tak dobrze jak ja, to jednak sukces robotów podłogowych zachęcił mnie do podjęcia decyzji i spróbowania wejść w rutynę i robota do okien.

Moim pierwszym testem był robot do mycia okien HESTER M2-PRO. Jak go wybrałem?

Robot do mycia okien HESTER M2-PRO

Co wziąłem pod uwagę wybierając robota do mycia okien

Rekomendacje: Przede wszystkim wziąłem pod uwagę polecenie sąsiadki, która była bardzo zadowolona z tego robota i podzieliła się jedynie pozytywnymi opiniami. Jej okna naprawdę są zawsze czyste – czy może być lepsza rekomendacja? Informacje w Internecie: Przeglądałam informacje w Internecie. Uważnie przeczytałam informacje na ich stronie internetowej i recenzje. Widziałam także wiele dobrych recenzji w sieciach społecznościowych, które po raz kolejny potwierdziły jakość produktu. Cena: Oczywiście cena jest również ważna do rozważenia. Ta przyjemność nie jest tania, ale rozumiem, że trzeba zainwestować w urządzenie wysokiej jakości, które posłuży długo i spełni swoje zadanie. Nawet nie patrzyłam na najtańsze roboty, bo chcę kupić coś, co posłuży długo i będzie wysokiej jakości. Nie ma dobrych rzeczy za dzięki.

Hałas: Spokój w domu jest dla mnie bardzo ważny, dlatego zależało mi na urządzeniu, które nie będzie budzić całego domu. Przed wyborem przyjrzałem się decybelom robotów okiennych, co producent mówi o dźwięku urządzenia.

Bezpieczeństwo: to prawdopodobnie jeden z najważniejszych punktów przy wyborze robota do mycia okien. Robot, niezależnie od tego, jaki inteligentny jest, nie jest człowiekiem, dlatego potrzebuje dodatkoweko bezpieczeństwa. Wziąłem pod uwagę to, jak robot reaguje, gdy zabraknie prądu, jak przyczepia się do okna.

Wydajność: z komentarzy w Internecie zauważyłam, że wiele osób twierdzi, że roboty nie sprzątają tak dobrze, jak ludzka ręka, dlatego starałam się nie stawiać sobie zbyt wysokich wymagań przed użyciem robota i przyjmować za pewnik, że robot nie zastąpi człowieka, ale może bardzo pomóc.

Po długich poszukiwaniach i porównaniach, biorąc pod uwagę rekomendacje, opinie użytkowników i stosunek ceny do jakości, wybrałem HESTER M2-PRO. No cóż, teraz podzielę się z Wami tym, jak udało mi się go oswoić, z jakimi wyzwaniami się spotkałam i jak to naprawdę jest – czy sprząta lepiej ode mnie, czy nie?

Robot do mycia okien HESTER M2-PRO

Zamówiłem robota do mycia okien online poprzez stronę  internetową robotyhester.pl. Moje zamówienie dotarło bardzo szybko, w ciągu zaledwie kilku dni. Byłam bardzo zadowolona z niezwykle profesjonalnej obsługi klienta, która odpowiedziała na wszystkie moje pytania. Ponadto przy zakupie robota promocja była ważna i robot został mi dostarczony bezpłatnie.

Opakowanie robota

Gdy tylko otrzymałam robota, od razu wszystko rozpakowałam i zrobiłam zdjęcia przed użyciem. Poza tym od zawsze fascynuje mnie opakowanie produktu, uważam, że jest to bardzo ważną częścią każdego produktu. Pudełko HESTER ma charakter informacyjny, zawiera wszystkie niezbędne informacje, ma nowoczesny design i jest solidnie zapakowany, dzięki czemu wszystkie przedmioty bezpiecznie zostaną dostarczone do domu.
 

Foto: Zestaw - robot do mycia okienMat. pras. / niezalezna.pl

W zestawie znajdziecie:

  • Robot do mycia okien HESTER M2-PRO
  • 4 szt. ściereczek z mikrofibry (zamówiłam dodatkowo 5 ściereczek, przy zakupie razem z robotem)
  • Pilot
  • Kabel zasilający (adapter)
  • Lina zabezpieczająca
  • Buteleczka na płyn
  • Instrukcja

Zawartość robota do mycia okien HESTER M2-PRO

 
 

Jak korzystać z robota do mycia okien?

Zanim zacząć korzystać z robota do mycia okien, najpierw obejrzałam film instruktażowy, aby zrobić wszystko dobrze za pierwszym razem. Informacje opisałam w poniższym filmie.
Skracam informacje o filmie
Do zbiornika na wodę dodajemy płyn do szyb.
Zaczepiamy karabińczyk w pobliżu okna i sprawdzamy, czy jest dobrze zapięty.
Delikatnie zwilżamy ściereczkę płynem do szyb (im lepszego płynu do szyb użyjemy, tym lepszy będzie efekt).
Gotową ściereczkę przyklejamy z tyłu robota.
Podłączamy kabel do robota i mocno go przykręcamy.
Wkładamy kabel do gniazdka elektrycznego.
Biorąc robota za uchwyt, przyczepiamy go do okna i przytrzymujemy przycisk, aż robot się przyczepi.
Wkładamy baterie do pilota. Wybieramy żądany tryb czyszczenia (poziomy Z, pionowy N lub poziomo-pionowy Z/N.
Dla efektywniejszego czyszczenia wybieramy spray automatyczny AU.
Do polerowania okna używamy suchą ściereczkę.

Po zapoznaniu się ze wszystkimi niezbędnymi informacjami zrobiłem wszystko krok po kroku, napełniłem pojemnik płynem do szyb, spryskałem ściereczkę i postanowiłem przystąpić do czyszczenia okien tarasowych. Długo nie były czyszczone, pozostały odciski palców, plamy po deszczu i różne pyły, więc pomyślałem, że sam spróbuję.

Położyłem robota do szkła, wcisnąłem przycisk i natychmiast rozległ się głośny dźwięk zasysania, który przykleił robota do okna. Siła ssania okazała się naprawdę duża, myślałam, że nawet gdyby robot próbował ją zerwać, to nie da rady.

Dodatkowo robot posiada zintegrowany akumulator UPS, dzięki czemu nawet jeśli zabraknie prądu, robot nie spadnie.. Trzyma robota na szkle przez kolejne 25 minut.

Rezultaty czyszczenia
Wybrałem czyszczenie poziomo-pionowe Z/N i obserwowałem, jak przemieszcza się po oknie. Z góry na dół, w jedną stronę, w drugą. Kilka rzeczy, które zauważyłem podczas czyszczenia:

Robot wymaga konserwacji
Szczególnie przy czyszczeniu bardzo brudnych okien. Ściereczka zbiera cały brud, dlatego aby bardzo czysto wyczyścić okno, należy zdjąć robota z okna i wymienić ściereczkę na nową. Być może trzeba będzie to zrobić kilka razy, w zależności od zabrudzenia okna. Jeśli nie zmienicie ściereczki, robot obejdzie okno z brudną ściereczką.

Dodatkowe ściereczki
Cieszę się, że zamówiłam dodatkowe ściereczki - przydały się, gdy chciałam wymienić brudne ściereczki na czyste. Poza tym można je prać w pralce, więc tych samych ściereczek wystarczy używać przez długi czas.

Dźwięk
Nie jest tak głośny jak pralka czy odkurzacz, ale jest słyszalny. Producent pisze, że robot pracuje z dźwiękiem o natężeniu 60 decybeli. Wcale mi to nie przeszkadzało, bo uważam, że to normalne, że robot pracuje z dźwiękiem, w końcu musi stać na oknie i 
mocno docisnąć za pomocą ssania.

Foto: Robot do mycia okienmat. pras. / niezalezna.pl

Robot do mycia okien HESTER M2-PRO na oknie

Dla mnie osobiście zdalne sterowanie jest dużo wygodniejsze niż korzystanie z aplikacji
Mam robota Z sterowaną aplikacją na telefon, czasami trzeba go „zawieźć” w określone miejsce lub uruchomić samodzielnie, gdy nie ma mnie w domu, aplikacja naprawdę się przydaje. Robot wymaga większej konserwacji, położyć na niego ściereczki, przyłożyć do okna, uruchomić. Ważne jest, aby być blisko robota podczas czyszczenia powierzchni, aby aplikacja nie była potrzebna. Poza tym szmatkę robota trzeba zwilżyć i wymienić na nową, dlatego trudno byłoby dotknąć ekranu telefonu mokrymi rękami.

Nie można wspiąć się na ramę
Robot myjący okna nie może wspiąć się na ramę okna. Trzeba samemu jego przenieść. Nie czyści też ram okiennych.

Funkcja rozpylania wody
Funkcja rozpylania wody znacznie ułatwia pracę! Robot automatycznie rozpyla płyn, co ułatwia czyszczenie wszelkich zabrudzeń, odcisków palców i innych plam. Nie polecałbym nawet rozważania robota bez systemu natryskowego.

Sprzątanie narożników
Sprzątanie narożników jest naprawdę lepsze niż myślałem. HESTER M2-PRO pięknie okrąża całą powierzchnię okna, wszystkie krawędzie i chociaż zostaje kilka milimetrów nieoczyszczonej krawędzi, jest ona prawie niewidoczna.

Po czyszczeniu
Po czyszczeniu zalecam ponowne uruchomienie robota suchą szmatką, aby wypolerować szybę i nie pozostawić smug po czyszczeniu.

 

Foto: Robot do mycia okienmat. pras. / niezalezna.pl


Nadaje się również do innych powierzchni

Próbowałem wyczyścić nie tylko okna, ale także płytki prysznicowe, wyczyściły je. Naprawdę o wiele łatwiej jest uruchomić robota niż sprzątać na kolanach.

Na początku zajęło mi trochę czasu, aby nauczyć się sterować robotem, musiałem obejrzeć instrukcje wideo, spryskać szmatkę itp.

Do tego czasu byłem przyzwyczajony do samodzielnego czyszczenia okien za pomocą ściereczki i sprayu, więc przejście na sprzątanie robotem było niezwykłe.

Jednak pomimo czasu, jaki musiałem poświęcić na początku, robot do mycia okien naprawdę się opłacił. Szczególnie przy dużych domach z wieloma oknami HESTER M2-PRO stał się nieocenioną pomocą w domu. Nie tylko oszczędza czas, ale i energię, której kiedyś było sporo na umycie wszystkich okien w domu, nie mówiąc już o bezpieczeństwie, gdy sam musiałem wspinać się po drabinie.

Cóż, najbardziej doceniam to, że podczas gdy robot myje okna, ja mogę zająć się innymi obowiązkami domowymi. Ogólnie rzecz biorąc, sprzątam dom jeszcze szybciej. Tak więc, pomimo początkowych wyzwań, robot do mycia okien HESTER M2-PRO jest doskonałym wyborem dla tych, którzy chcą uniknąć żmudnego procesu mycia okien.

Foto: Robot do mycia okienMat. pras. / niezalezna.pl

Czy robot zamienia czyszczenie ręczne?

Z robota do mycia okien korzystałem już kilkukrotnie i mogę powiedzieć, że choć nie zastąpi on całkowicie ręcznego sprzątania, to jest naprawdę wartościowym pomocnikiem. Zwłaszcza jeśli masz duży dom z dużą ilością okien, okna w trudno dostępnych miejscach lub nie lubisz samodzielnie wykonywać tej trudnej pracy. I sugeruję, aby przy wyborze robota nie polegać na złych opiniach w Internecie, ponieważ myślę, że większość z nich pochodzi od osób, które nie do końca rozumiały, jak obsługiwać robota. Jeśli użyjesz wszystkiego zgodnie z instrukcją, robot działa idealnie!

Dlaczego sugeruję, abyś także wypróbowaliście robota?

Krótko omówię to, co opisałem w tej recenzji, dla tych, którzy nie mają czasu na przeczytanie całego tekstu. Mam nadzieję, że to pomoże!

Przygotowanie do użycia: Na początku może być konieczne poświęcenie trochę czasu na przygotowanie robota, przejrzenie instrukcji, przygotowanie ściereczek i zrozumienie działania. Ale jest to łatwe do zrozumienia, a dzięki temu korzystanie z robota staje się bardzo łatwe, nawet dla osób starszych.

Czyszczenie krawędzi i narożników: Niektóre roboty nie są zbyt niezawodne w czyszczeniu narożników lub krawędzi, częściej zdarza się to w przypadku robotów o okrągłym kształcie. Robot okienny HESTER M2-PRO może dosięgnąć boków okna i wyczyścić jego krawędzie.

Skuteczność czyszczenia: wybrany przeze mnie robot do mycia okien zaskoczył mnie swoimi wynikami, myślę, że duży wpływ na to miał system natrysku wody i wysokiej jakości ściereczki. Robot rozpyla wodę, a ściereczka usuwa cały brud. Okna lśniły jak nowe! To prawda, że należy pamiętać, że ściereczki należy zmieniać, gdy się zabrudzą, zwłaszcza przy czyszczeniu brudniejszych okien.

Bezpieczeństwo: Robot pomaga mi unikać niebezpiecznych sytuacji podczas samodzielnego wchodzenia po drabinach i czyszczenia trudno dostępnych okien. Mocno przylega do powierzchni i samodzielnie przedostaje się przez okno. Aby usunąć robota, można użyć pilota, aby przybliżyć go do siebie.

Sterowanie: Robotem do mycia okien steruje się za pomocą pilota, co moim zdaniem jest znacznie łatwiejsze niż czyszczenie za pomocą aplikacji. Nie trzeba niczego instalować ani zastanawiać się, jak z czego skorzystać. Wystarczy kilka przycisków i robot już działa.

Czyszczenie różnych powierzchni: Próbowałem czyścić nie tylko okna, ale wypróbowałem także robota do płytek łazienkowych. U mnie też się sprawdziło, wszystko dobrze wyczyściło, nie pozostawiło smug.

Czysty dom to szczęśliwy dom

Dziękuję za poświęcenie czasu na przeczytanie mojej recenzji. Robot do mycia okien stał się niezastąpionym pomocnikiem, cieszę się, że go wypróbowałem i nie bałem się wpuścić do swojego domu więcej technologii. Jeśli chcesz spróbować, załączam link.

Robota do mycia okien można kupić tutaj: na stronie robotyhester.pl

 Źródło: niezalezna.pl

 

#robot do mycia okien #Mycie okien #łatwe mycie okien

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
artykuł sponsorowany
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo