Oficer prasowy policji we Wrześni sierż. szt. Adam Wojciński przekazał, że w poniedziałek po godz. 19 funkcjonariusze prewencji interweniowali na ul. Słowackiego, gdzie przed blokiem leżał pijany mężczyzna, a obok niego rower.
Jak zaznaczył Wojciński, mężczyzna był w stanie tak silnego upojenia, że nie można było sprawdzić stanu jego nietrzeźwości za pomocą alkomatu. "Na miejsce została wezwana załoga pogotowia ratunkowego. Do ich przyjazdu nietrzeźwym zajęły się interweniujące policjantki" – podał.
"Po przejęciu mężczyzny przez ratowników, zaczął on z czasem odzyskiwać świadomość, co pozwoliło funkcjonariuszkom na sprawdzenie legalności posiadania przez mężczyznę roweru. I to był doby krok, ponieważ okazało się, że rower został skradziony w Poznaniu w 2015 roku"
– opisał. Dodał, że właściciel roweru ocenił wartość straty na 1,8 tys. zł.
We wtorek 45-letni mieszkaniec Wrześni został przesłuchany, a sprawę wyjaśnienia kradzieży roweru przekazano policjantom z Poznania. "Odzyskany przez wrzesińskie policjantki rower zostanie zwrócony właścicielowi prawie po 6 latach od kradzieży" – podkreślił Wojciński.