Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Wilgoć jej nie sprzyja. Praca Banksy'ego w Wenecji zostanie odrestaurowana

Świetlna instalacja w sugestywny sposób ożywiła pracę anonimowego artysty - Banksy’ego "The Migrant Child" (Dziecko migrant), znajdującą się na fasadzie zabytkowego Palazzo San Pantalon w Wenecji. Inicjatywa ta zbiega się w czasie z inauguracją Biennale Sztuki.

Banksy
Banksy - Facebook

Zbudowany w XVII wieku budynek z pracą słynnego artysty, wykonaną przed pięcioma laty, znajduje się w dzielnicy Santa Croce. Dzieło przedstawia małego uchodźcę w kamizelce ratunkowej z racą w wyciągniętej dłoni. Świetlna projekcja w kolorze fuksji nadaje mu szczególną wymowę, a dym z racy wygląda jak prawdziwy.

Ostatnio zapadła decyzja o tym, że praca zostanie odrestaurowana. Fundamenty gmachu znajdują się w wodzie, a wilgoć powoduje, że odpadają kawałki tynku z malowidłem. By je ratować, zostanie ono pokryte przezroczystym materiałem.

Praca Banksy’ego pojawiła się na murze Palazzo San Pantalon w nocy z 8 na 9 maja 2019 roku, gdy w Wenecji trwało Biennale Sztuki. Artysta przyznał się do jej autorstwa na swoim profilu w mediach społecznościowych. Gdy ją wykonywał, nikt go nie widział.

Dzieło zostało oświetlone dzięki specjalnej instalacji artystycznej w dniach inauguracji 60. Biennale Sztuki, odbywającego się pod hasłem „Obcokrajowcy są wszędzie”. Jednym z tematów prac artystów jest migracja.

 Źródło: niezalezna.pl, pap

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo