Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Warty 5 mln euro. Hiszpańska policja odzyskała obraz Francisa Bacona

Obraz malarza Francisa Bacona warty 5 mln euro został odnaleziony przez policję, która dokonała nalotu na dom w Madrycie, gdzie był schowany. W wyniku nalotu aresztowano dwie osoby podejrzane o kradzież obrazu - poinformował w czwartek "The Guardian". Obraz jest jednym z pięciu dzieł skradzionych w 2015 r.

Francis Bacon
Reginald gray, Public domain - Wikimedia Commons

Właścicielem pięciu obrazów, wycenionych w sumie na 25 mln dolarów, był sportretowany na nich Jose Capelo, który był znanym bankierem i bliskim przyjacielem Bacona. Dzieła zostały skradzione z jego domu w 2015 r. Trzy z pięciu obrazów znaleziono w 2017 r.

Hiszpańska policja przekazała: "nasze dochodzenia doprowadziły do aresztowania w lutym dwóch osób w Madrycie". Dzięki tym działaniom policjantom udało się ustalić lokalizację i odnaleźć obraz w madryckiej posiadłości.

W ramach dochodzenia zostało aresztowanych łącznie 16 osób. Są to w większości obywatele Hiszpanii powiązani ze wschodnią przestępczością zorganizowaną. Służby powiadomiły, że śledztwo w celu odzyskania ostatniego skradzionego obrazu nadal trwa.

Wcześniej w tym miesiącu portret George Dyera, kochanka i muzy artysty, został sprzedany na aukcji za 27,7 mln dolarów.

Francis Bacon jest uznawany za jednego z czołowych twórców malarstwa figuratywnego. Poza światem sztuki artysta był znany z burzliwego trybu życia. Zmarł w 1992 r. w Madrycie.

 Źródło: niezalezna.pl, pap

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Wczytuję ocenę...
Wideo