Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Reklama
Lifestyle

Trans-łyżwiarka "figurowa" na ceremonii otwarcia ME. Chwiejna jazda zwieńczona upadkiem. WIDEO

Osobliwa była to ceremonia otwarcia Mistrzostw Europy w Łyżwiarstwie Figurowym w Espoo. Debiutancki występ zaliczyła transpłciowa łyżwiarka z Finlandii. 45-letnia Minna-Maaria Antikainen „chwiejnym krokiem” wjechała na lodowisko, by po chwili zaliczyć upadek. Co stoi za tym występem - umiejętności czy ideologia?

Autor: am

Środowe popołudniu w fińskim Espoo przyniosło sceny, które obiegły już cały świat. Gospodarze postawili nie nietypowe element w ceremonii otwarcia. Zaprezentowano pierwszą transpłciową łyżwiarkę ze swojego kraju. Minna-Maaria Antikainen wyjechała na lód podczas prezentacji flag.

Reklama

W mediach społecznościowych lawinowo przybywa odsłon pod nagraniem ukazującym wpadkę „łyżwiarki”, nie grzesząc określeniem „łyżwiarki figurowej”. Wywraca się po niespełna minucie i nie może samodzielnie wstać. Dopiero po chwili podjeżdża jedna z zawodniczek z Finlandii i podaje pomocną dłoń. Oddaje również flagę narodową.

Historia Antikainen

Wcześniej mężczyzna określał się jako Markku-Pekka Antikainen. Miał zacząć jeździć na łyżwach 17 lat temu. W 2014 roku trenerem Antikainena została Elise Luovula, mistrzyni Finlandii w łyżwiarstwie figurowym z 1985 roku.

Od tego czasu Antikainen rozpoczął regularne treningi, by w 2017 roku zająć 3. miejsce na nieformalnych Mistrzostwach Świata w Łyżwiarstwie Figurowym dla Amatorów w niemieckim Oberstdorfie. Wówczas miano nie pozwolić mu odebrać medalu, ponieważ na ceremonii pojawił się w spódnicy.

Autor: am

Źródło: niezalezna.pl, Twitter
Reklama