Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

To była ostatnia otwarta niedziela w Wenecji. Rekordowa liczba turystów!

Rekordową liczbę 60 tysięcy turystów zanotowano w Wenecji w ostatnią niedzielę przed wejściem w życie nowych zasad wjazdu do historycznego centrum i rezerwacji wizyt. W tych dniach miasto przeżyło turystyczne oblężenie, także za sprawą Biennale Sztuki, przyciągającego tłumy gości z całego świata.

Wenecja
bogitw - pixabay.com

Według danych władz miejskich w tę "ostatnią niedzielę" wśród zagranicznych turystów najwięcej było Brytyjczyków, Francuzów, Niemców i Amerykanów.

Zarówno Włosi, jak i cudzoziemcy postanowili wykorzystać ostatni weekend zanim nad Canal Grande zacznie obowiązywać niemający precedensu eksperyment z rezerwacją wizyty oraz pobieraniem opłaty w wysokości 5 euro od tych, którzy przyjadą tylko na kilka godzin, bez noclegu. Nowe zasady wprowadzone zostaną na razie na 29 dni między 25 kwietnia a 14 lipca.

W tych wybranych dniach każda osoba w wieku powyżej 14 lat, przyjeżdżająca do Wenecji musi zarejestrować się na specjalnej platformie internetowej na stronie https://cda.ve.it/it/, utworzonej przez magistrat.

Rezerwacja miejsca w hotelu bądź innej strukturze noclegowej zwalnia z opłaty, ale nie z konieczności rejestracji przyjazdu.

W Wenecji trwa oczekiwanie na czwartek, czyli pierwszy dzień nowych zasad, których celem według lokalnych władz jest lepsze zarządzanie napływem turystów i zniechęcenie tych, którzy przyjeżdżają tylko na kilkugodzinne zwiedzanie nie zatrzymując się na noc.

Zgodnie z rozporządzeniem wymóg rezerwacji i opłaty będzie obowiązywać 25, 26, 27, 28, 29 i 30 kwietnia, 1, 2, 3, 4, 5, 11, 12, 18, 19, 25, 26 maja oraz 8, 9, 15, 16, 22, 23, 29, 30 czerwca i 6, 7, 13 i 14 lipca. 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP,

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
bm
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo