Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Lifestyle

TIME opublikował listę najpiękniejszych miejsc na świecie. Jest ich aż 50

Amerykański tygodnik TIME wymienił łącznie 50 miejsc wartych odwiedzenia na całym świecie, a oprócz jerozolimskiej cytadeli na liście znalazły się lokalizacje m.in. w Japonii, Egipcie i Jordanii. Jerozolimska cytadela będzie ponownie udostępniona zwiedzającym w czerwcu bieżącego roku po trwających trzy lata pracach konserwatorskich.

Autor:

Portal The Jerusalem Post napisał, że zabytek znajdujący się w centrum Jerozolimy może pochwalić się panoramicznym widokiem na całe miasto.

Prace konserwatorskie, których koszt wyniósł 50 milionów dolarów, obejmowały konserwację i zachowanie historycznego parku archeologicznego datowanego na ponad 2500 lat.

Jerusalem Post zaznacza, że w trakcie renowacji nie brakowało wyzwań, które obejmowały zachowanie integralności historycznych miejsc datowanych na tysiące lat.

W czasie prac dodano 10 nowych galerii wystawowych oraz wybudowano wielopoziomowy pawilon wejściowy.

Cytadela, która od 1989 roku funkcjonuje jako muzeum, nigdy nie była budowana z myślą o dostępie do niej, dlatego w trakcie obecnych prac zainstalowano dwie windy, dzięki którym zabytek stanie się również dostępny dla osób niepełnosprawnych.

Autor:

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Wesprzyj niezależne media

Ten materiał powstał dzięki wsparciu Czytelników. Pomóż nam pisać dalej

NAJNOWSZE Lifestyle